Data wydarzenia: 28.06.2020 11:00 - 31.08.2020 13:00
Miejsce wydarzenia: Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie

Jak co roku w sezonie letnim pielgrzymi i turyści będą mogli uczestniczyć w Letnich Koncertach Organowych. Znamy szczegóły.


W tym roku zaplanowanych jest aż 141 takich muzycznych spotkań. Od niedzieli 28 czerwca do poniedziałku 31 sierpnia codziennie o godz. 11:00 i 13:00 odbywać się będą koncerty w Bazylice Mniejszej na instrumencie Michała Englera. W każdy sobotni wieczór o godz. 19:00 będzie można za to delektować się muzyką organową w Kościele Brackim. Co tydzień będą zmieniali się artyści oraz repertuar.W tym roku organizatorzy przygotowali także dodatkową niespodziankę, oprócz wcześniej wspomnianych półgodzinnych koncertów, odbędą się jeszcze dwa dodatkowe. W piątek 17 lipca odbędzie się "Koncert na cztery ręce - od Mozarta do Straussa". Dwóch organowych wirtuozów - Sebastian Kresali i Tomasz Padoła zaprezentują utwory Mozarta, słynny walc Johanna Straussa, a także sporo muzyki filmowej i tej powszechnie popularnej. W dzień Wielkiego Odpustu Krzeszowskiego (15 sierpnia) o godz. 19:00 odbędzie się koncert Julianny Petzuch pt. "Królewskie dźwięki u podnóży Sudetów" - tego dnia krzeszowskie organy zagrają w towarzystwie instrumentów dętych.

Warto dodać, że krzeszowskie koncerty organowe swoją popularność budują nie tylko na muzyce płynącej z piszczałek, ale także na prezentacjach organowych, które odbywają się po każdym koncercie.Pokoncertowe prezentacje prowadzone przez organmistrza Romualda Jałę dają możliwość słuchaczom zwiedzania wnętrza organów i poznania działania tego zabytku.


O Krzeszowie pisaliśmy:
JAK OPACTWO W KRZESZOWIE WYKORZYSTA PRAWIE 2 MLN ZŁ? (FOTO)
OPACTWO W KRZESZOWIE: KTO ZDEWASTOWAŁ OBIEKTY RELIGIJNE? (FOTO)
KRZESZÓW I JEGO KALWARIA NAJSTARSZA NA DOLNYM ŚLĄSKU (FOTO)
BITWA NA LEGNICKIM POLU - JAKI JEST JEJ ZWIĄZEK Z KRZESZOWEM?
NIE TRZEBA JECHAĆ DO JEROZOLIMY, ABY ODWIEDZIĆ GRÓB PAŃSKI (FOTO)
JEDYNE TAKIE ORGANY W NASZYCH OKOLICACH JUŻ PO REMONCIE (FOTO)
KRZESZÓW: PRACE KONSERWATORSKIE PAWILONU I SKLEPIENIA Z FRESKAMI (FOTO)


ZESPÓŁ ŚLĄSK WYSTĄPIŁ W BAZYLICE NMP W KRZESZOWIE (FOTO)
A MOŻE PIESZO DO KRZESZOWA (ZDJĘCIA)
NIETYPOWY POMYSŁ NA WALENTYNKI: WIZYTA U ŚW. WALENTEGO
MAMY U NAS NAJWIĘKSZĄ SZOPKĘ W POLSCE
SANKTUARIUM W KRZESZOWIE - NIEZWYKŁE NOCNE ZWIEDZANIE (ZDJĘCIA)
KRZESZÓW - W OPACTWIE DZIEJE SIĘ KRYMINAŁOpr. MS
Foto użyczone: Opactwo i sanktuarium w Krzeszowie