Data wydarzenia: 24.06.2022 18:00 - 26.06.2022 23:00
Miejsce wydarzenia: Lokalizacje w tekście

Sąsiedzi z dwóch gmin zapraszają na swoje Dni. Jakie atrakcje?


Przed nami Dni Jedliny-Zdroju 2022. W piątek (24 czerwca) ruszają wystawą z muzyką na żywo, w sobotę (25 czerwca) można się pobawić przy przebojach grup Maanam i Abba, a w niedzielę (26 czerwca) zobaczymy trzy spektakle muzyczne i posłuchamy światowej gwiazdy muzyki akordeonowej – zespołu Motion Trio. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
Program Dni Jedliny 2022

24.06. piątek / Kościół przy ul. Jana Pawła II
18:00 Otwarcie wystawy „Ekspozycja multimedialna Przyroda Gór Sowich” z muzyką na żywo – LIKO MAX BAND

25.06. sobota / Park Zdrojowy przy ul. Warszawskiej
17:30 Koncert zespołu Maanam Cover
19:30 Koncert zespołu ABBA Cover
21:00 Pokaz fontanny multimedialnej (muzyka rockowa)
21:20 Zabawa z DJ-em

26.06. niedziela / Park Zdrojowy przy ul. Warszawskiej
16.00 Pokaz fontanny multimedialnej (muzyka rockowa)
16.20 Powitanie nowych mieszkańców Jedliny-Zdroju
16.40 Kijowski Teatr Uliczny Highlights „Wesoła bajka o smutnej królewnie”
18.00 Koncert zespołu Motion Trio
19.40 Kijowski Teatr Uliczny Highlights „Korowód tańca”
21.00 Pokaz fontanny multimedialnej (muzyka filmowa)
21.20 Lwowski Teatr Woskresinnia „Ukraina. Testament Szewczenko”
22.15 Pokaz fontanny multimedialnej (muzyka pop)


Kijowski Teatr Uliczny HIGHLIGHTS


WESOŁA BAJKA O SMUTNEJ KRÓLEWNIE

Historia znana z opowieści na dobranoc, dość oryginalnie wzbogacona przez teatr Highlights o nowe wątki. Niełatwego zadania rozbawienia smutnej księżniczki podejmują się Czarny Książę, mający na usługach trójgłowego smoka i wesoły muzykant, któremu dopomaga Baba Jaga i Chata na Kurzej Stopce. Ten pełen humoru, zabawnych sytuacji i interakcji z dziecięcą publicznością spektakl uliczny przeznaczony jest nie tylko dla najmłodszej widowni.


KOROWÓD TAŃCA


„Korowód tańca” to bardzo żywiołowy i kolorowy spektakl uliczny zawierający sceny komediowe i taneczne, pozwalające na aktywną zabawę z publicznością. Kolorowe kostiumy, mistrzowskie popisy na szczudłach, humor i wesołość przedstawianych scen wciągają publiczność do zabawy, tworząc niepowtarzalną karnawałową atmosferę, w której dominuje muzyka flamenco, rock and roll, pop dance, ukraińska hołubka.


Lwowski Teatr Woskresinnia


UKRAINA. TESTAMENT SZEWCZENKO

Historia Ukrainy opowiedziana przez pryzmat losów Tarasa Szewczenki, wielkiego pisarza, poety, malarza, więźnia łagrów, duchowego przywódcy narodu ukraińskiego. Artyści lwowscy przybliżą dramatyczne doświadczenia i sytuację permanentnego upominania się narodu ukraińskiego o niezależność państwową, jakże aktualną dziś w dobie dramatycznych napięć na Ukrainie. W barwnym widowisku wykorzystywane zostaną szczudła, mobilne machiny, płonące elementy scenograficzne i efekty pirotechniczne.Motion Trio

Polskie trio akordeonowe, łączące w swej twórczości ogień muzyki o korzeniach wschodnioeuropejskich z lodowatą precyzją wielkich kompozytorów klasycznych. Pełna pasji i namiętności muzyka Motion Trio została doceniona przez współczesnych mistrzów, takich jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Jerzy Maksymiuk, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul. Założony ponad dwadzieścia pięć lat temu zespół przeszedł swą artystyczną drogę od koncertów na ulicach Europy po największe koncertowe sale świata, m.in.: nowojorską Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeński Konzerthaus. Trzynaście albumów wydanych do tej pory przez zespół zdobyło szerokie uznanie, zbierając pochwały i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej jak i klasycznej. Motion Trio wystąpiło w czterdziestu czterech krajach świata na wszystkich kontynentach. Zespól gra na instrumentach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze akordeony na świecie.


W weekend także Dzień Gminy Stare Bogaczowice

Już zapraszaliśmy, ale przypominamy: Gmina Stare Bogaczowice zaprasza na swoje święto:

Naszą imprezę rozpoczynamy na sportowo! WLV Run i Bobo Atleci dadzą czadu
Na scenie wystąpią Jerzy Kryszak, Sakriversum uElectrogórale oraz Maja Świderska. Animacje poprowadzi niezawodny skład Kamayu Art, a dmuchane atrakcje zapewni Rozrywkoland. Pamiętajcie, że nasza strefa animacji dla dzieci jest wypełniona bezpłatnymi atrakcjami - malowanie buziek, brokatowe tatuaże, foto-budka, dmuchańce i wiele innych. Obiecujemy też, że nie będziecie głodni. Kiedy się już ściemni, będziemy podziwiać taniec z ogniem w wykonaniu Grupy Ognia Impuls, a później damy czadu podczas dyskotekowych rytmów. W roli gwiazdy wieczoru - Jerzy Kryszak.

W weekend też:
Wałbrzych: zaproszenie na barwny jubileuszowy koncert

Wałbrzych Atlanty i Palmiarnia, Zagórze: wianki tu, wianki tam

A wkrótce Dni Szczawna oraz wyjątkowa atrakcja:
Szczawno-Zdrój: wieża widokowa - otwarcie na Dni Szczawna (FOTO, FILM)Opr. MS

Foto użyczone: CK Jedlina-Zdrój