Świątecznie udekorowane miasto i prószący od czasu do czasu śnieg powoli zaczynają nas wprowadzać w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. To też czas świątecznych jarmarków. Pisaliśmy o powrocie tej imprezy na wałbrzyski Rynek, teraz sprawdzamy, gdzie i kiedy w regionie zaplanowano podobne imprezy.

WAŁBRZYCH

Wałbrzyski jarmark zaplanowano na 8 i 9 grudnia w godzinach 10.00 - 18.00. Odbędzie się na Rynku - szczegóły - WAŁBRZYCH: JARMARK ŚWIĄTECZNY WRACA DO ŚRÓDMIEŚCIA


WROCŁAW

Do 22 grudnia potrwa jarmark świąteczny we Wrocławiu - NAJWIĘKSZY DOLNOŚLĄSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY [HARMONOGRAM, ATRAKCJE]. Imprezę rozpoczęto 17 listopada.


ŚWIEBODZICE

W sobotę 9 grudnia startuje kolejna odsłona świebodzickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Pod ratuszem stanie 12 stylowych, drewnianych domków, oferujących rozmaity, świąteczny asortyment: ozdoby, choinki, pyszności na świąteczny stół. Będą przejażdżki na osiołkach i kucykach – co w z roku ubiegłym bardzo podobało się zwłaszcza najmłodszym, a także fotobudka, pokaz szczudlarzy i obowiązkowo Mikołaj z prawdziwym reniferem!
Zapraszamy do odwiedzania świebodzickiego Rynku od 9 do 17 grudnia. Stoiska będą czynne w godz. 11:00-18:00.


SZCZAWNO-ZDRÓJ

Przeszło 50 wystawców z Dolnego Śląska, warsztaty dla dzieci, koncert kolęd i cała masa pozytywnych emocji – 16 i 17 grudnia Halę Spacerową wypełni magia nadchodzących świąt. Przedświąteczny weekend w Szczawnie-Zdroju będzie okazją do zakupu gwiazdkowych prezentów i skosztowania bożonarodzeniowych łakoci, a także czasem rodzinnej zabawy.
Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę od godz. 14:00 do 15:30 organizatorzy zachęcają do udziału w wyprawie do Laponii – św. Mikołaj i Śnieżynki zaproszą wszystkie dzieci do Pijalni Wód Mineralnych na wesołe animacje. Od godz. 15:30 do 17:00 pociechy będą mogły wziąć udział w świątecznych warsztatach – w sobotę pokuszą się na skarpetkowe bałwanki, natomiast w niedzielę stworzą dekoracje na wigilijny stół. Poza tym w bożonarodzeniowy klimat wprowadzi nas wspólne czytanie bajek świątecznych, kolędowanie i przystrajanie miejskich choinek ozdobami, które razem wykonamy. Ponadto do rozlosowania sporo nagród!
Jarmark zaplanowano na 16 i 17 grudnia od godz. 12:00 do 18:00.


WALIM

Zapraszamy mieszkańców Gminy Walim oraz turystów na Jarmark Świąteczny, który rozpocznie się  w czwartek, 7 grudnia 2017 r. od godz. 11:00 w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.
Jarmark Bożonarodzeniowy to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. Będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów, stworzonych przez lokalnych rękodzielników.
W czasie jarmarku nastąpi także rozstrzygnięcie konkursów na Najpiękniejszą Szopkę Betlejemska oraz Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową.


KAMIENNA GÓRA

Centrum Kultury w Kamiennej Górze organizuje Jarmark Bożonarodzeniowy w partnerstwie z Domem Kultury W Dvur Kralowe, w ramach polsko-czeskiego projektu "Razem w Muzyce i Tradycjach". Jarmark zaplanowano na niedziel, 10 grudnia, zacznie się na kamiennogórskim rynku i w Muzeum Tkactwa 10 grudnia o godzinie 15:00.

W programie:

Rozświetlenie Choinki (przez gospodarzy miast partnerskich), spotkanie z Mikołajem (prezenty, prezenty, prezenty), kolędowanie bez granic (z udziałem zespołów z Polski i Czech)
Kiermasz rękodzieła i produktów lokalnych połączony będzie m.in. z konkursem na najsmaczniejszą potrawę bożonarodzeniową. Serwowane będą wigilijne zupy na rozgrzewkę.
W trakcie Jarmarku prowadzone będą kwesty na rzecz: Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu (uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1) i Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci (samorząd uczniowski Gimnazjum nr 2).

oprac. Elżbieta Węgrzyn