Data wydarzenia: 20.01.2018 19:00 - 21.01.2018 04:00
Miejsce wydarzenia: Hotel Maria Wałbrzych

Już 20 stycznia wielka impreza charytatywna na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Salvator prowadzącej wałbrzyskie domy dziecka. Fundacja zbiera środki na zakup samochodu niezbędnego do przewozu podopiecznych. Wejściówki na to wydarzenie można rezerwować jeszcze do piątku, 12 stycznia, jednak organizatorzy zaręczają, że spóźnialskich też przyjmą.Fundacja Salvador obchodzi swoje 10-lecie istnienia i liczy na hojność darczyńców, bo ma szczytny cel. - Zbieramy na samochód osobowy. Nie mamy żadnych szczególnych wymagań co do marki czy rodzaju. Chodzi o samochód, który będzie służył przemieszczaniu się wychowawców razem z dziećmi w różne miejsca. Prowadzimy cztery małe domy dziecka położone w rożnych częściach miasta i dysponujemy jednym samochodem służbowym na 54 dzieci. Można sobie tylko wyobrazić, jak trudno załatwić wszystko przy pomocy jednego pojazdu - mówi Izabela Rakoczy, prezes zarządu fundacji i dyrektor prowadzonych przez nią domów dziecka. Dowóz do lekarza, szkoły i załatwianie setek spraw wymaga mobilności. Część koniecznych wyjazdów na krótkich dystansach pracownicy domów realizowali samochodami prywatnymi, ale to rozwiązanie prowizoryczne. - Marzy nam się by mieć nie jak dotąd jedno auto na cztery domy, ale jedno na każde dwa - dodaje Rakoczy. 
Stąd pomysł by połączyć spotkanie rocznicowe z imprezą charytatywną - a dokładnie balem. Stąd też hasło imprezy - "Od złotówki do osobówki". Organizatorzy liczą na pozyskanie środków, które umożliwią zakup samochodu na potrzeby dzieciaków z domów prowadzonych przez fundację z licytacji i opłat za „cegiełki” wstępu w wysokości 150 zł od osoby, 300 zł od pary.

Wsparcie zadeklarował hotel Maria, w którym impreza się odbędzie, a także lokalni muzycy. - Z fundacją Salvator współpracuję od jej powstania, od lat też pracuję z dziećmi, i choć obecnie już nie w domu dziecka, to na hasło, że pomoc jest potrzebna postanowiłem wesprzeć ten projekt. Zaprosiłem też do działania znanych wałbrzyskich muzyków z różnych zespołów. Oprawą muzyczną zajmą się razem ze mną: Barbara Szymela, Paweł Liko Kociubski, Krzysztof Kurnyta, Marek Pawiński. Gościnny występ zapowiedzieli też moi przyjaciele z greckiego zespołu Zorba - mówi Piotr Kwiatkowski, pedagog i radny miejski, przewodniczący Rady Samorządowej Śródmieście. Pan Piotr od lat, na organizowanych przez siebie imprezach, sprawdził się również jako konferansjer, zatem bal fundacji może liczyć na wsparcie profesjonalistów wrażliwych na potrzeby dzieci i działających pro bono. Zapewnią wspaniałą zabawę przy wiązance melodii z całego świata. Wśród atrakcji wieczoru znajdą się też licytacje, loteria fantowa, występy, nie zabraknie też niespodzianek.

Bal odbędzie się w Hotelu Maria na Sali Balowej. Rozpoczęcie imprezy o godzinie 19.00.

 W programie balu m.in.:

-wspaniała oprawa muzyczna,
- aukcje dobroczynne na rzecz fundacji,
- loteria fantowa z ciekawymi nagrodami,
- występ podopiecznych fundacji,
- wykwintne menu,
- niezapomniana zabawa taneczna.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia do dnia 12.01.2018 pod numerem telefonu 607-096-387 oraz wpłatę „cegiełki” do dnia 16.01.2018

oprac. Elżbieta Węgrzyn
zdjęcie ilustracyjne