Trwa montowanie ozdób świątecznych na Placu Magistrackim w Wałbrzychu. W tym roku będą wyglądać trochę inaczej, nie zabraknie też innych świetlnych nowości w rożnych miejscach miasta. Oto szczegóły.

W tym zwariowanym i smutnym roku chyba nam wszystkim brakuje powodów do uśmiechu. - Jak co roku ozdabiamy miasto, chcemy by w tym okresie przedświątecznym mieli trochę radości, dlatego w kilku miejscach pojawią się też inne, nieznane wcześniej mieszkańcom dekoracje - zapowiada Bogusław Rogiński, zastępca dyrektora ZDKiUM w Wałbrzychu. Tradycyjnie już nie chce wszystkiego zdradzać, ale podpowiada, gdzie nowych elementów będzie można poszukać. - Zmieniamy wystrój Placu Magistrackiego, ozdobimy nowo wyremontowane Plac Konstytucji i Skwer Smoleński, czyli miejsca, gdzie przestrzeń publiczna zyskała nowy wygląd - zaznacza Rogiński.  
 
Tradycyjnie już oświetlone będą skwery, place, ronda oraz główne aleje dzielnic. Nie zabraknie choinek, bombek oraz ozdób montowanych na latarniach. Część z tych elementów należy do miasta, większość zaś jest wydzierżawiana na podstawie wieloletnich umów zawartych przez miasto z wyłonioną w przetargu specjalistyczną firmą udostępniającą i przechowującą świąteczne ozdoby świetne. - Z uwagi na sytuację epidemiczną ozdoby zostaną uruchomione tradycyjnie na Mikołaja, ale bez organizowanego spotkania. Będą zdemontowane na początku lutego - dodaje przedstawiciel ZDKiUM. 
Pierwsze ozdoby zamontowano dziś, 19 listopada, na ul. Słowackiego i na Placu Magistrackim. Kolejnych wypatrujcie w najbliższych dniach. Przypominamy o wspaniałych Ogrodach światła przy Palmiarni i zamku Książ, a także jak wyglądało świąteczne oświetlenie w poprzednich latach.

Zamek Książ zabłyśnie świątecznym blaskiem. A Palmiarnia? (FOTO)
WAŁBRZYCH: OGRODY ŚWIATŁA, TARASY ZAMKU KSIĄŻ (FOTO I FILM)

WAŁBRZYCH: PALMIARNIA SIĘ ZMIENIŁA, ŚWIECI I GOŚCI LEMURY (FOTO)

Iluminacja 2018
Wałbrzych szykuje się do świąt, wieszają ozdoby świetlne [FOTO]
Wałbrzych: Fontanny wyłączone, czas na ozdoby świąteczne!
Wałbrzych: Jarmark świąteczny 2018 z niespodzianką pod jemiołą!.

ZAMEK KSIĄŻ: TAKI BYŁ ŚLUB HRABIANKI VON HOCHBERG (FOTO)

Wałbrzych: Świąteczna iluminacja zamku Książ [ZDJĘCIA]


Iluminacja 2017
Wałbrzych: Zapalili światełka na miejskiej choince [FILM i FOTO]
Wałbrzych: Trwa montaż ozdób świątecznych. Gdzie będą nowe?
Wałbrzyskie fontanny zapadły już w sen zimowy [FOTO]


Iluminacja 2016

NOWA CHOINKA I ŚWIĄTECZNA ILUMINACJA
NOWE OZDOBY ŚWIĄTECZNA WKRÓTCE W WAŁBRZYCHU
KAMIENNA GÓRA TEŻ Z NOWĄ CHOINKĄ I RENIFEREM
W STARYCH BOGACZOWICACH JUŻ ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ (ZDJĘCIA)
GŁUSZYCKIE BETLEJEM JUŻ W PRZYGOTOWANIU
PIASKOWA GÓRA - MIESZKAŃCY JUŻ UBRALI CHOINKĘ
CZARNY BÓR: CHOINKA JUŻ ŚWIECI
MUZEUM PORCELANY: ILUMINACJA PRAWIE JUŻ GOTOWAElżbieta Węgrzyn