Zamek Książ i Palmiarnia po pierwszym weekendzie z Ogrodami Światła. Jakie wrażenia?


Po zmierzchu, na tarasach zamkowych i w ogrodzie Palmiarni można podziwiać urzekające widowisko powstałe z połączenia światła i dźwięku. To atrakcja dla całych rodzin, którą po prostu trzeba zobaczyć. Zapowiadaliśmy ją: Wałbrzych: Ogrody Światła, tarasy Zamku Książ [FOTO, FILM, CENNIK].
Ogromne zainteresowanie i liczne pozytywne opinie towarzyszące Ogrodom Światła zorganizowanym przez Zamek Książ w Wałbrzychu na przełomie 2019 i 2020 roku sprawiły, że gospodarze obiektu zdecydowali o przygotowaniu drugiej edycji imprezy. W piątek (30 października) po zapadnięciu zmierzchu, nie tylko tarasy Zamku Książ, ale również po raz pierwszy ogród pobliskiej Palmiarni, zaczęły pławić się w blasku imponujących kompozycji. Zostały utworzone z tysięcy kolorowych świateł. Całość uzupełniają dzieła muzyki klasycznej zsynchronizowane z pokazem świetlnym oraz dźwięki natury.Pokazy na książańskich tarasach oraz w ogrodzie wałbrzyskiej Palmiarni będą prezentowane aż do końca marca. Na tarasach Zamku Książ przygotowano aranżację książęcego balu, świetlne kompozycje ożywiły także fontanny. W porównaniu z pierwszą edycją imprezy, tym razem dla osób odwiedzjących Ogrody Światła została otwarta Baszta Jerzego. Dzięki temu można przejść z Tarasu Zachodniego na Taras Kasztanowcowy i tam z wysokości dwóch zamkowych pięter podziwiać bajkową grę świateł i dźwięków.Po raz pierwszy Ogrody Światła można podziwiać także w wałbrzyskiej Palmiarni. Można to zobaczyć tutaj: WAŁBRZYCH PALMIARNIA: OGRODY ŚWIATŁA JUŻ ŚWIECĄ NOCĄ (FOTO). Powstał tam zaczarowany ogród ze świetlnymi kompozycjami kwiatowymi, barwnymi motylami i egzotycznymi rybami pływającymi w magicznych falach. Niezwykły, świetlny spektakl w Palmiarni dopełniają dźwięki szumiącej wody i śpiewających ptaków.

Ogrody Światła na tarasach Zamku Książ w Wałbrzychu oraz w wałbrzyskiej Palmiarni to doskonała propozycja spędzenia wieczoru zarówno dla dzieci oraz dla osób dorosłych.
Zamkowe tarasy i Ogród w Palmiarni rozświetlą Wasze wieczory.


Cennik

Bilet normalny

Bilet ulgowy

Ogrody w Zamku i Palmiarni*

40 zł

30 zł

Ogrody w Zamku

25 zł

20 zł

Ogrody w Palmiarni

20 zł

15 zł


Dzieci do 4 lat – wstęp bezpłatny


* Bilet łączony na Ogrody w Zamku i Palmiarni można wykorzystać w ciągu 7 dni od dnia zakupu.


Godziny otwarcia:

poniedziałek – czwartek

od 16:30 do 20:00


piątek – sobota

od 16:30 do 21:00


niedziela


od 16:30 do 20:00

Ogrody będą czynne także 1 oraz 11 listopada.Bilety można kupić poprzez stronę bilety.ksiaz.walbrzych.pl oraz w kasach Zamku i Palmiarni. Obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust oraz dystans społeczny.Iluminacja 2018
Wałbrzych szykuje się do świąt, wieszają ozdoby świetlne [FOTO]
Wałbrzych: Fontanny wyłączone, czas na ozdoby świąteczne!
Wałbrzych: Jarmark świąteczny 2018 z niespodzianką pod jemiołą!.


Iluminacja 2017
Wałbrzych: Zapalili światełka na miejskiej choince [FILM i FOTO]
Wałbrzych: Trwa montaż ozdób świątecznych. Gdzie będą nowe?
Wałbrzyskie fontanny zapadły już w sen zimowy [FOTO]


Iluminacja 2016

NOWA CHOINKA I ŚWIĄTECZNA ILUMINACJA
NOWE OZDOBY ŚWIĄTECZNA WKRÓTCE W WAŁBRZYCHU
KAMIENNA GÓRA TEŻ Z NOWĄ CHOINKĄ I RENIFEREM
W STARYCH BOGACZOWICACH JUŻ ŚWIĄTECZNY NASTRÓJ (ZDJĘCIA)
GŁUSZYCKIE BETLEJEM JUŻ W PRZYGOTOWANIU
PIASKOWA GÓRA - MIESZKAŃCY JUŻ UBRALI CHOINKĘ
CZARNY BÓR: CHOINKA JUŻ ŚWIECI
MUZEUM PORCELANY: ILUMINACJA PRAWIE JUŻ GOTOWAOpr. MS
Foto użyczone: Zamek Książ