Jakie imprezy czekają na wałbrzyszan w okresie około-walentynkowym? Będzie można posłuchać, potańczyć (także w ramach happeningu), popływać, zjeść kiełbaskę z grilla, wystraszyć się i znów posłuchać. Załączamy informację o kosztach.

 
Biblioteka pod Atlantami

14 lutego, godz. 16.00 (Filia nr 5, Sobięcin);

Klub Czytających Rodzin „Tęczowa Kraina” – Rébecca Dautremer „Zakochani”.
15 lutego, godz. 17.00 (Śródmieście);
„Miłość drogę zna Atlanty” – spotkanie literacko-muzyczne z okazji Walentynek z udziałem Loży Trubadurów Górskich i Danuty Gołdon-Legler przy akompaniamencie muzycznym w wykonaniu Jagody Ruszczyńskiej z Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. Wstęp wolny.

Filharmonia Sudecka

Koncert walentynkowy - "Bo to się zwykle tak zaczyna..."
, miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul. Słowackiego 4, godz. 19:00 - 14.02.2019 r., soliści: Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak, Joanna Krężel, Agnieszka Tyrawska-Kopeć, Agnieszka Łazarowicz, Julia Bednarz, Julia Iwaszkiewicz, Dariya Lahotska, Joanna Hanzel, Tomasz Janczak, Kamil Pękala, Tomasz Mazur, Rafał Wróblewski, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej. Słynne przeboje od piosenki do musicalu z miłością w tle. Bilety - 30 i 20 zł.

Przypominamy o koncercie walentynkowym NATALII SZROEDER w Galerii Victoria. Wstęp wolny.

Stara Kopalnia

Chcesz poznać podstawowe kroki popularnych tańców towarzyskich? Zatańczyć romantycznego walca z drugą połówką? A może po prostu ciekawie spędzić walentynkowy wieczór? Zapraszamy na taneczne Walentynki do Starej Kopalni!
W tajniki tańca towarzyskiego wprowadzi nas Piotr Szewczyk - pasjonat i popularyzator tańca, instruktor, tancerz międzynarodowej mistrzowskiej klasy sportowej "S", trener finalistów Mistrzostw Polski, trener zdobywców II miejsca na Drużynowych Mistrzostwach Europy.Oprócz tańców w programie także drobny poczęstunek i gwarantowany romantyczny nastrój!
Bilety: 50 zł/para
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy!
Zapisy i informacje: 74 667 09 70 lub 74 667 09 05, recepcja@starakopalnia.pl lub marketing1@starakopalnia.pl
Miejsce: Klub Muzyczny Montownia
Czas: 14.02.2019, w godzinach 18.00-20.00  


Aqua Zdrój


Karnawałowe Nocne Pływanie odbędzie się 15 lutego w Parku Wodnym.

Przed nami kolejna odsłona Nocnego Pływania – imprezy z nielimitowanym pobytem w parku wodnym i saunarium. Po halloweenowej, październikowej zabawie czas na tematykę karnawału. Podczas imprezy czekać na Was będą konkursy takie jak „Pokaż nam swoją Wenecję”, „Taniec na gondoli”, „Wodne Boogie-Woogie oraz „Wyścig gondolierów”. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody! Na rozgrzewkę zaprosimy Was do udziału we wspólnym Aqua Aerobiku. Saunowicze będą mogli skorzystać ze specjalnych rytuałów w saunarium. Punktem kulminacyjnym imprezy będzie pokaz tańca synchronicznego, a zadbają o to nasi goście specjalni – Synchronki Bielawa. Dla każdego na wejściu czekać będzie darmowy karnawałowy koktajl. Pomysłowe stroje mile widziane – dla osoby z najlepszym przebraniem przewidziana nagroda! Koszt wstępu na imprezę to 35 zł, wejściówki będzie można zakupić w dniu imprezy. Zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieciaki do wspólnej zabawy. Start o godzinie 21.00, impreza potrwa do północy!


Rynek w Wałbrzychu

RWS Śródmieście organizuje 14 lutego o godz. 17.00 Walentynki w Rynku - w programie kiełbaski z grilla, pamiątkowe zdjęcia, koncert saksofoniczny Krzysztofa Kurnyty i występ Tanecznej Grupy Ognia "Impuls". Wstęp wolny.


Zamek Książ

To można wziąć udział w edycji specjalnej Nocnego Zwiedzania "Miłość aż po grób". Wejście 15 lutego o godz. 20:00. Będzie romantycznie i przerażająco! Walentynki to magiczna i wyjątkowa okazja, by celebrować miłość... aż po grób!
W tym roku wspólnie przeżyjcie prawdziwe chwile grozy biorąc udział w romantycznie-przerażającej edycji Nocnego Zwiedzania. Panowie otrzymają niespotykaną okazję, by wykazać się odwagą i męstwem przed damami swego serca, urocze Panie będą mogły schronić się ramionach swych bohaterów (albo odwrotnie :) ). Podobno zakochani nie czują lęku dzięki sile swej miłości - zatem sprawdźmy to! Gwarantujemy, że będzie "straaasznie"... romantycznie. Bilety za 65 i 60 zł.

ZPIT Wałbrzych


Po wielu latach przerwy, Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych" wraca na deski Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju i zaprasza wszystkich wielbicieli kultury ludowej - tych małych i dużych - na koncert pod znamiennym tytułem "Dwa serduszka". Będzie to wieczór wypełniony najpiękniejszymi ludowymi pieśniami i tańcami, które na wiele sposobów będą opowiadać o tym, co łączy dwoje serc... Kujawiak z oberkiem, tańce kaszubskie, śląskie, rzeszowskie... zapowiada się piękna podróż śladami Zakochanych w różnych częściach naszego kraju. Piątek, 15 lutego 2019 o 19:00. Bilety 20 zł.


One Billion Rising

Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet zaprasza wałbrzyszan, by wzięli czynny udział w akcji "Taniec przeciwko przemocy": Dajmy wyraz niezgody na przemoc, której jest tak wiele naokoło nas...a może dotyka też naszych bliskich, znajomych? Reagujmy na oznaki przemocy, pomóżmy ofiarom przemocy fizycznej, psychicznej, ekonomicznej....Nie jesteście sami! Siódmy już raz w Walentynki - 14 lutego o godz. 16.00 - organizujemy w Wałbrzychu taniec przeciwko przemocy. Tańczymy na Placu Magistrackim.


9 lutego - 6. Walentynkowa Giełda Minerałów i Biżuterii w Galerii Świdnickiej.


Klub A'Propos

Walentynkowy koncert dla wszystkich zakochanych i poszukujących swojej drugiej połowy musi być romantyczny. A cóż może być bardziej romantycznego, niż piosenka śpiewana w języku francuskim? Mamy ogromną przyjemność zaproponować Państwu projekt, który powstał pod patronatem Attasches Kulturalnego Ambasady Francuskiej i Instytutu Francuskiego w Warszawie, i stanowi swoisty hołd pamięci jednej z najznakomitszych piosenkarek lat 60, 70, 80 – Dalidy. Stanowi on podsumowanie niezwykle owocnej twórczości uwielbianej, niestety przedwcześnie zmarłej, francuskiej Gwiazdy Wielkiego Formatu. W programie koncertu znalazło się wiele niezapomnianych utworów m.in. Bambino, Paroles Paroles, Besame Mucho, Jattendrai, a także przejmujące Je Suis Malade. W rolę Dalidy wcieli się Jolanta Zakrzewska, a towarzyszyć jej będą muzycy - Alek Mrożek i Roman Sonnenberg.

15 lutego, Start: 20:00
Bilety: 35 zł, w dniu koncertu 45 zł.


Opr. MS
Foto: ilustracyjne