Data wydarzenia: 07.01.2022 19:00 - 07.01.2022 21:00
Miejsce wydarzenia: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu - Duża Scena

Premiera pierwotnie była planowana 26 listopada i została przełożona z powodu sytuacji epidemicznej.

Wyspiański w nowoczesnej oprawie

W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu na najbliższe dni planowana jest premiera spektaklu „WESELE dramat w trzech aktach”. Dramat Stanisława Wyspiańskiego w nowoczesnym ujęciu pozostaje jednocześnie bliski życiu, złowrogi, ale przy tym zabawny, obnażający ponadczasową mieszankę rodzimych temperamentów. Spektakl jest próbą opowiedzenia tekstem Wyspiańskiego o obecnej polskiej rzeczywistości. Reżyseruje Wojtek Klemm, artysta o polskich korzeniach na stałe mieszkający w Zurychu. Klemm, wraz ze współpracownikami i zespołem, pragnie zapytać, czy świat przedstawiony u Wyspiańskiego nie jest stracony zanim nawet się rozpoczął?


Czego możemy się spodziewać po tym spektaklu?

Jak wyjaśniają twórcy: "Wesele jest obrzędem połączenia przeciwstawnych sił w celu wytworzenia czegoś nowego; ich przemiany. Po zaślubinach następuje radosne świętowanie, zespolenie wynikające z obowiązku wobec małżonków. Jest się świadkami miłości, która pragnie narodzin. Wiekopomne WESELE Wyspiańskiego odnosi się do obrzędu zaślubin, opowiada jednak zupełnie inną historię. Dlaczego biesiadnicy pragnąc radosnej przemiany, zamierają w chocholim tańcu? Dlaczego u Wyspiańskiego to niezwykłe święto budzi demony i sprowadza na nieświadomą społeczność zagładę?"

Premiera w ten piątek / 07.01. / 19:00 / Duża Scena

Następne przedstawienia także w sobotę i niedzielę o 19:00.


Obsada

Premiera pierwotnie była planowana 26.11.2021 r. i została przełożona z powodu sytuacji epidemicznej.

WESELE dramat w trzech aktach

Tekst: Stanisław Wyspiański

Reżyseria: Wojtek Klemm

Dramaturgia: Tomasz Cymerman

Scenografia: Karolina Mazur

Kostiumy: Julia Kornacka

Muzyka: Rafał Stachowiak

Choreografia: Anna Krysiak

Reżyseria świateł: Natan Berkowicz

Inspicjent: Anna Solarek

Zdjęcia: Tobiasz Papuczys

Obsada: Karolina Krawiec, Katarzyna Janek [g], Anna Mikuła [g] / Dorota Furmaniuk, Irena Sierakowska, Irena Wojcik, Mateusz Flis, Michał Kosela, Wojciech Marek Kozak, Mikołaj Krzeszowiec, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Wojtek ŚwieściakTeatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
oprac. ELW; fot użyczone TD Tobiasz Papuczys