Za nami siódme Mikołajki organizowane przez Fundację z Całego Serca. 6 grudnia 2017 roku podczas imprezy organizowanej w hali Aqua Zdroju sympatyczny święty, dzięki hojności 11 firm, obdarował setki dzieci.

- Od siedmiu lat fundacja, dzięki wsparciu i pomocy ludzi dobrej woli przygotowuje paczki mikołajkowe dla dzieci z naszego miasta. W tym roku na Mikołajki zaprosiliśmy dzieci z dzielnic: Stary Zdrój, Nowe Miasto, Rusinowa, Konradów i Poniatowa oraz uczniów z trzech szkół, wskazanych przez te placówki - wyjaśniają radni Anatol Szpur i Tomasz Senyk, organizatorzy tego przedsięwzięcia.
Paczki otrzymały dzieci od wieku przedszkolnego, po nastolatki. Na maluchów i starszych obdarowanych czekało aż dwóch Mikołajów. Przygotowano też gry i zabawy, pokazy taneczne, iluzjonistyczne oraz występ zespołu ze Świdnicy. W rozdysponowaniu tak wielkiej ilości paczek pomagali wolontariusze i harcerze z Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy.

Osób zaangażowanych w tą inicjatywę również przybywa. W tym roku organizatorami byli radni miejscy Tomasz Senyk i Anatol Szpur. To oni odpowiadali za finansową i logistyczną część przedsięwzięcia. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta dr Roman Szełemej. Organizację paczek, jak co roku wspierała Poseł na Sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska. Wszystko to pod egidą Fundacji Z Całego Serca, która w ten oto szlachetny sposób od początku swojego istnienia, wpisała się na stałe w kalendarz działań wałbrzyskich organizacji pozarządowych.

- Tegoroczne paczki to efekt ogromnego wsparcia firm, o których należy pamiętać. Wśród darczyńców znaleźli się: Unisoft sp. z o.o., Gryf sp. z o.o., Hypmar, Ronal, Sanswiss, OVB Allfinanz Polska, Galeria Handlowa Victoria Wałbrzych, Jot-ł sp. z o.o., a także Formel D sp. z o.o. Takiej ilości paczek nie dałoby rady jednak przygotować, gdyby nie praca wielu wolontariuszy. Wśród nich nie zabrakło wałbrzyskich harcerzy oraz radnych Rady Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój - wyjaśniają organizatorzy.

Zaproszenia dla dzieci zostały doręczone poprzez wałbrzyskie szkoły oraz Parafię Zmartwychwstania Pańskiego na Starym Zdroju. Część paczek trafiła do podopiecznych Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Pozostaje tylko pogratulować pomysłu i życzyć organizatorom, by za rok udało im się obdarować jeszcze więcej dzieci.fot. Elżbieta Węgrzyn