Tradycyjnie już II Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu 11 listopada świętuje razem z mieszkańcami miasta. W tym roku na gości zabytkowego gmachu czekał wyjątkowy koncert w wykonaniu młodzieży szkoły i jej pedagogów.

II Liceum świętowało już 9 listopada 2018 roku. Młodzież tego dnia zaproszono na uroczystą akademię z okazji Dnia Niepodległości, a o godz. 11.11 uczniowie i pedagodzy szkoły razem zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.
Nie zapomniano też o okolicznościowej dekoracji pięknie wyremontowanego gmachu szkoły. Na jej frontonie od strony Al. Wyzwolenia zawisł okolicznościowy patriotyczny banner, a główne wejście ozdobiły białe i czerwone baloniki.

Również wewnątrz placówki nie brakuje biało-czerwonych akcentów, m.in. kompozycji kwiatowych i okolicznościowych wystaw. Do wejścia na salę gimnastyczną, gdzie odbył się popołudniowy koncert piosenek związanych z historią Polski XX w. w wykonaniu zespołu DePodkówczers wiodły nastrojowe światełka.

Podczas samego koncertu nie zabrakło kanonu piosenek niepodległościowych jak np. "Legiony" w nowych, żywszych aranżacjach, czy "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C., a także piosenek i motywów luźniej nawiązujących do tematu polskości jak "Jaskółka uwięziona".


Inne imprezy z okazji 100-lecia niepodległości w mieście i regionie:
Wałbrzych i region: to Święto Niepodległości będzie wyjątkowe

oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn