Data wydarzenia: 30.12.2019 18:00 - 01.01.2020 02:00
Miejsce wydarzenia: Lokalizacje w tekście

Gdzie będzie najwyższy Sylwester w regionie, gdzie Nowy Rok powitają w kamieniołomach, kto będzie śpiewał na wałbrzyskim Rynku, gdzie pojawią się tancerze ognia, gdzie zabrzmią hity Boney M., a gdzie skorzystają zwierzęta?Pisaliśmy już o zmianach, jakie zachodzą w miejskich Sylwestrach od kilku lat: DOŚĆ DRAMATÓW: MIEJSKIE IMPREZY POD CHMURKĄ BEZ FAJERWERKÓW! Nie znaczy to jednak, że na rynkach i nie tylko na rynkach nie będzie dobrej zabawy.

Wałbrzych

Urząd miasta i Wałbrzyski Ośrodek Kultury zapraszają na szampańską zabawę na Rynku. We wtorek 31 grudnia będzie się można bawić od godz. 22.30. do 00.30. Zabawę pod gwiazdami poprowadzą DJ P.Turner & Edyta Nawrocka. Uczestnikom imprezy plenerowej przypominamy o zakazie wnoszenia alkoholu i odpalania materiałów pirotechnicznych.

Szczawno-Zdrój

Według zapowiedzi organizatorów będzie dobra muzyka, zabawa, powitanie Nowego Roku w Parku Zdrojowym a zamiast fajerwerków - pokaz teatru ognia i światła. Efekt chyba też całkiem widowiskowy, a zwierzęta i ptaki nie będą przeżywały horroru związanego z wybuchami petard. Dlatego organizatorzy apelują, żeby nie przynosić ze sobą fajerwerków i przywitać Nowy Rok bez ogłuszających huków, ale w równie dobrych humorach. Bo można wziąć udział w ciekawym konkursie.Jedlina-Zdrój


Urząd miasta i Centrum Kultury zapraszają do wspólnego powitania Nowego 2020 Roku i odliczenia ostatnich sekund starego 2019 roku. Będzie sobie można złożyć życzenia noworoczne w ciepłej atmosferze ogniska przy Kamieniołomie (ul. Wałbrzyska) 31 grudnia w godzinach 23.00-01.00.Świebodzice

Miasto Świebodzice wpisując się w ogólnopolski program ochrony środowiska oraz ochrony zwierząt (jak również po wielu głosach mieszkańców) i idąc za przykładem sąsiednich miast, rezygnuje z organizacji Sylwestra Miejskiego oraz pokazu fajerwerków.
W trosce o dobro zwierząt, wspólnie ze wszystkimi organizacjami samorządowymi oraz szkołami organizuje za to akcję ’’Zamiast fajerwerka dla zwierzaka wyżerka”. Zebrana karma dla zwierząt i koce zostaną przekazane na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.


Kamienna Góra

Koniec roku w Kamiennej Górze będą świętować hucznie. Na kamiennogórskim rynku zaplanowano zabawę sylwestrową, która zacznie się o godzinie 21.00. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Babylon z koncertem, na który składają się wszystkie największe przeboje legendarnej grupy Boney M.

Program:

✳️ godz. 21.00 - Kamiennogórski DJ Team
✳️ godz. 22.45 - Koncert zespołu Babylon
✳️ godz. 23.45 - Uroczyste życzenia noworoczne burmistrza dla mieszkańców Kamiennej Góry
✳️ godz. 00.15 - Kamiennogórski DJ Team


Wielka Sowa

Gmina Pieszyce, Nadleśnictwo Wałbrzych oraz Nadleśnictwo Świdnica zapraszają do wspólnego powitania 2020 roku na najwyższym szczycie Gór Sowich – Wielkiej Sowie.
Można liczyć na niepowtarzalną atmosferę, nowe znajomości, przygotowane drewno na ognisko, a od godziny 21:00 do 01:00 na otwartą wieżę widokową. Wstęp na wieżę będzie oczywiście bezpłatny. Jeśli pogoda będzie sprzyjała, wyjątkowe widoki zagwarantowane. Dla spragnionych gorących napoi będzie wrzątek, trzeba przynieść saszetki. - Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą odpowiednie ubrania i oświetlenie. Z całą pewnością nie zabierajcie ze sobą fajerwerków i prosimy – nie korzystajcie z nich w lesie - apelują organizatorzy. Będą też nagrody niespodzianki.W Sylwestra 31 grudnia o godzinie 23.00 na szczycie Wielkiej Sowy biskup świdnicki Ignacy Dec tradycyjnie odprawi Mszę Świętą i zaprasza do wspólnej modlitwy na przełomie roku kalendarzowego 2019/2020.

Sylwestra pod chmurką nie organizują w tym roku po raz kolejny Świdnica i Strzegom, a teraz dołączyła także Jaworzyna Śląska.


Dla spragnionych innych sylwestrowych wrażeń

Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju w Sylwestrową Noc zaprasza na "Jezioro Łabędzie". Start o 22.00. Ceny biletów: parter: 70 zł, 80 zł, balkon: 60 zł.

A dziś, 30 grudnia o 18.00 - Koncert Symfoniczny Gwiazdorska Gala Sylwestrowa Sopranissimo vs Tre Voci w Filharmonii Sudeckiej (koncert abonamentowy).


Opr. MS

Foto: Ryszard Burdek, użyczone