Data wydarzenia: 30.05.2020 11:00 - 01.06.2020 18:00
Miejsce wydarzenia: Stara Kopalnia, Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, stadion w Boguszowie-Gorcach

Dla tych, którym znudziły się już imprezy on-line i którzy myślą ze smutkiem o nadchodzącym Dniu Dziecka bez świętowania, mamy dobre wiadomości.


Dzień Dziecka przygotowała Stara Kopalnia...

... która zaprasza na warsztaty ceramiczne. Pierwsze zajęcia odbędą się właśnie w Dzień Dziecka – 1 czerwca w godzinach 8.00-18.00. Centrum Ceramiki Unikatowej poprowadzi specjalne warsztaty ceramiczne dla dzieci w wieku szkolnym. Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: ceramika1@starakopalnia.pl. Przy zgłoszeniu mailowym organizatorzy proszą o informację o wyborze zajęć.


Zajęcia do wyboru:

8.00-13.00 – gipsowe malowanki
13.00 – 18.00 – tworzenie małej formy rzeźbiarskiej
Czas trwania zajęć: 60 minut
Koszt zajęć: 30 zł
Warsztaty odbywają się w pełnym reżimie sanitarnym, regulamin zajęć dostępny na stronie internetowej oraz w pracowni ceramicznej. Liczba miejsc ograniczona.

Dla uczestników warsztatów 1 czerwca przygotowano specjalną ofertę w Sztygarówce – dla każdego rodzica kawa, a dla dziecka herbata Gorąca Barbara za złotówkę.


...Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju...

Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju otwiera się i rozpoczyna od propozycji dla dzieci z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Dzień Dziecka trochę się w Szczawnie przedłuży: będzie to piątek, 12 czerwca o 16:00. - Pierwsza sztuka, którą otwieramy Teatr po pandemii to przedstawienie dla dzieci. Opowieść pełna muzyki, śpiewu, tańca i baśniowych kostiumów. Będzie król i królowa oraz królewny. W przedstawieniu biorą udział artyści z Wrocławia: Dorota, Anna i Andrzej Jankiewiczowie. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona - zaprasza dyrekcja teatru.... i Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Parowóz Tomek kończy właśnie 75 lat. Pierwsza książka o przygodach dzielnych i pracowitych lokomotywy autorstwa Wilberta Awdry’a została wydana 1945 roku. Obecnie książki o Tomku są sprzedawane w ponad 130 krajach, a od 1984 r. dzieci mogą oglądać serial animowany zrealizowany na podstawie tej popularnej serii wydawniczej. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku z okazji Dnia Dziecka serdecznie zaprasza od 30 maja do 1 czerwca 2020 roku na bezpieczne zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa w towarzystwie wszystkich bohaterów bajki  do autentycznej zabytkowej parowozowni, z którymi już przy wejściu przywitają wszystkich uśmiechniętymi buźkami.


Dla najmłodszych zostaną przygotowane Stacje kolejowe do zaliczenia:


Stacja 1 – na tej stacji dzieci poznają zasady bezpieczeństwa na drodze i przejściu kolejowym, znaki drogowe, zasady korzystania z kolejowego rozkładu jazdy,

Stacja nr 2 – to stacja, na której dzieci pomalują kredą prawdziwy parowóz i zamienią go w bajkową postać,

Stacja nr 3 – restauracja w wagonie Wars serwuje menu dla dzieci,

Stacja nr 4 – na tej stacji stanie fotobudka w której każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie,

Stacja nr 5 –  malowanie laurki urodzinowej dla Tomka,

Stacja nr 6 –  Parowozownia w miniaturze – zwiedzanie makiet kolejowych,

Stacja nr 7 – balony z helem,

Stacja nr 8 – przejażdżki lokomotywą spalinową oraz wagonem,

Muzeum Kolejnictwa to łącznie ponad 2,5 ha bezpiecznej i otwartej przestrzeni ekspozycyjnej przystosowanej do zwiedzania w nowym reżimie sanitarnym odpowiadającym wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W obiekcie wprowadziliśmy pewne ograniczenia i środki ostrożności dla zachowania Państwa bezpieczeństwa. Wszystkich odwiedzających Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej organizatorzy proszą o stosowanie się do wyznaczonych zasad bezpieczeństwa. Ceny biletów: Dorośli: 28 zł / os. Seniorzy: 23 zł / os. Dzieci i młodzież ucząca się: 19 zł / os. Bilet rodzinny: 85 zł / 2+2.

A także OSiR Boguszów-Gorce:

BOGUSZÓW-GORCE: POTRENUJĄ I ZAGRAJĄ W DZIEŃ DZIECKA


Opr. MS
Foto archiwalne: Elżbieta Węgrzyn