Data wydarzenia: 04.12.2019 17:00 - 08.12.2019 12:30
Miejsce wydarzenia: Lokalizacje w tekście

Gdzie nas w Wałbrzychu i regionie zaprosi święty Mikołaj, gdzie się pojawi z żywymi reniferami, z bryczką, z pokazem magii, gdzie będą sportowe Mikołajki, a gdzie samemu można zostać świętym Mikołajem i coś od siebie dać innym?


Tu Mikołaj da prezent - Wałbrzych:

Wałbrzyski Ośrodek Kultury:

Zbliża się 6 grudnia. Na ten dzień czekają cały rok wszystkie grzeczne dzieci. Niegrzeczne zresztą też. I to właśnie 6 grudnia, rok w rok, Mikołaj przyjeżdża do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, aby rozdać podarunki. Oczywiście, nigdy nie przyjeżdża sam. Od zawsze towarzyszy mu jego wierny Renifer i Elf Leon!
Jeśli chcecie spotkać się z nimi osobiście – przybywajcie!  I koniecznie powiedzcie rodzicom! Każde dziecko mile widziane!

Kiedy? 6 grudnia, godz. 17.00.

Gdzie? Wałbrzyski Ośrodek Kultury, ul. Broniewskiego 65 a.

Bilety: 10 zł/os., dostępne w kasach WOK. Liczba miejsc ograniczona. Informacje: 74 667 09 53, karolina@wok.walbrzych.pl. Rodzicu: pamiętaj, że Świąteczny Magazyn Podarunków jest czynny tylko do 5 grudnia, godz. 12.00.


WOK zaprasza też:

Tu Mikołaj nie jest zapowiadany, ale kto wie?
Uroczyste zapalenie światełek świątecznych - 5 grudnia, godz. 16:00 - 16:30, wałbrzyski Rynek. Na pewno będzie nastrojowo.


Stara Kopalnia:

Piątek, 6 grudnia 2019 r. Godz. 10.00 – 14.00 Górniczy Mikołaj w ramach Festiwalu Tradycji Górniczych – wydarzenie bezpłatne, na zapisy.

Mikołajkowa Nocna Szychta Dziecięca – wydarzenie biletowane, adresowane do uczniów szkół podstawowych – godz. 18.00, 6 grudnia.
Mikołajkowa Nocna Szychta Dziecięca to cykl quizów, zagadek, i gier zespołowych, dzięki którym dzieci poznają aspekty pracy górnika oraz powiązane z nią bogate tradycje i zagadkowe tajemnice Lisiej kopalni. Zajęcia obejmują przejście chodnikiem podziemnym łącznie z wykonaniem lekkich prac górniczych,  zwiedzanie nadszybia i budynku maszyny wyciągowej szybu Sobótka, a na uczestników czeka słodki upominek za ukończenie szychty.

Nocna Szychta przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-12 lat, grupa może liczyć maksymalnie 20 dzieci. Wymagane wygodne obuwie oraz o ciepłe ubranie wierzchnie. Bilety: 40 zł.

14-15.12.2019 r. (sobota i niedziela) godz. 11.00 - cena bilety 15 zł - 30 zł.

Stara Kopalnia zaprasza rodziny z dziećmi na Ukrytą Fabrykę Św. Mikołaja. W ramach wydarzenia odbędą się świąteczne warsztaty malowania gipsowych ozdób w Centrum Ceramiki Unikatowej. Dodatkową opcją oferty jest rodzinne zwiedzanie Starej Kopalni.

Bilety dostępne na stronie internetowej w zakładce “Kup bilet”.
Ilość miejsc ograniczona! Rezerwacje i informacje: 74 667 09 70 lub recepcja@starakopalnia.pl


PWSZ

Już po raz trzeci Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu organizuje Aktywne Mikołajki – wydarzenie promujące zdrowy i aktywny tryb życia. Odbędzie się ono, tradycyjnie, 6 grudnia w godzinach 8.00-12.00 na terenie kampusu uczelni (ul. Zamkowa 4, ul. Piotra Skargi 14a). Program wydarzenia podzielony został na trzy strefy aktywności: sportu, zdrowia i urody oraz aktywnej nauki, a zamyka go Wielki Finał, w którym między innymi podjęta zostanie próba pobicia rekordu PWSZ w tzw. „planku” na czas.

W Aktywnych Mikołajkach uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. Jest to wydarzenie bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych (jedynie na niektóre zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy). W programie przewidziane są propozycje dla uczniów szkół podstawowych, średnich, a także dla studentów, seniorów, amatorów zajęć fizycznych i intelektualnych.
Będzie można między innymi spróbować swoich sił w pojedynku na skakance, w tabacie, tenisie stołowym, a także e-zawodach (Mikołajkowym Turnieju FIFA i Rozgrywkach League of Legends).

W strefie zdrowia i urody zorganizowany zostanie „Mikołajkowy quiz o zdrowiu”, zajęcia z pierwszej pomocy, wykłady na temat profilaktyki i prewencji zdrowotnej oraz pokaz zabiegów upiększających. Osoby kreatywne i żądne wiedzy z pewnością znajdą coś dla siebie w strefie aktywnej nauki, która oferować będzie: doświadczenia chemiczne, zajęcia językowo-sportowe po angielsku, czy pokazy pomiarów środowiska. Odbędą się również warsztaty projektowe „Zaprojektuj swoją choinkę” oraz warsztaty plastyczne „Trochę inne ozdoby choinkowe”, podczas których wykonane zostaną ozdoby świąteczne, które następnie zostaną przekazane dla wałbrzyskiego hospicjum.

Tegoroczny program Aktywnych Mikołajek został przygotowany wspólnie z Komendą Miejską Policji w Wałbrzychu, Fitness World, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wałbrzychu, FitDiet Centrum Zdrowia i Urody, Akademickim Związkiem Sportowym oraz Wojskową Komendą Uzupełnień w Kłodzku.


Sportowe Mikołajki

Stowarzyszenie „Grupa Biegowa Predators Wałbrzych” oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" pragną serdecznie zaprosić dzieci (w wieku 4-12 lat) z Wałbrzycha i okolic oraz ich rodziców i opiekunów na zawody biegowe pod nazwą "Sportowe Mikołajki z Invest-Parkiem", które odbędą się 4 grudnia 2019 r. (środa) w hali sportowej Centrum Aqua Zdrój w Wałbrzychu.


Każdy zawodnik na mecie otrzyma:
medal, dyplom i pakiet startowy.

Początek: godz. 17:00 - 17:45 (wydanie pakietów startowych, numerów, zapisy), godz. 18:00 - 19:45 (starty w kategoriach)
Limit: 100 zawodników (4-12 lat)
Zapisy: tel. 668 490 710 (Rafał)
Wstęp bezpłatny!
Podczas wydarzenia na dzieci czeka wiele atrakcji m. in. malowanie twarzy, zdjęcia na tle świątecznym, kącik animatora, zdjęcia z maskotkami.


OSK Podzamcze

Magiczne święta Bożego Narodzenia - wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci.
Współorganizator: Przedszkole Samorządowe nr 14.
Miejsce: Ośrodek Społeczno - Kulturalny SM Podzamcze.
Termin: od 6 grudnia 2019 r.


Szczawienko i Książ

Tu dzieci będą mogły spotkać Mikołaja podróżującego... bryczką i rozdającego słodycze, a także składającego życzenia świąteczne. A wydarzy się to w sobotę 7 grudnia w godz. 11.00 - 15.00.


Galeria Victoria

Tu 6 grudnia w godz. 13.00 - 18.00 można liczyć na spotkanie ze świętym Mikołajem, a 7 grudnia w tych samych godzinach mają się pojawić żywe renifery w zagrodzie św. Mikołaja.

Teatr Lalki i Aktora

8 grudnia o godz. 12.30 zaprasza dzieci od 3. roku życia na spektakl "Frania Piorun" w reż. Przemysława Jaszczaka.

Borsuk Bazyl, Lis Daktyl i Niedźwiedź Melon to pedantyczne zwierzęta, które wiodą życie pełne monotonii i śmiesznych rytuałów. Lęk przed wyimaginowanymi stworami: „zębiratorami”, „szlamiakami” i „ponurami” paraliżuje ich tak, że boją się wychodzić z domu, który jest dla nich kolebką bezpieczeństwa. Pomimo że mieszkają razem, czują się samotne. Nieustannie czekają na list od kogokolwiek.

W ich świat wkracza niczym piorun nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, burząc przy tym ich normalny rytm dnia, robiąc bałagan i wprowadzając zamieszanie. Dziewczynka, wędrując do „Lepszego Miejsca”, postanawia zatrzymać się u zwierząt, które denerwują jej złe maniery i kłamstwa. Obecność Frani okaże się jednak korzystna dla obu stron. Ona spróbuje oswoić zwierzęta ze strachem, one nauczą ją dobrego wychowania. A na koniec wszyscy dowiedzą się, gdzie tak naprawdę jest „Lepsze Miejsce” oraz, co jest najważniejsze na świecie.

Po spektaklu będzie można poczuć świąteczny przedsmak, a wszystko za sprawą wyjątkowego gościa, który odwiedzi Teatr tego dnia. Zapraszamy wszystkich milusińskich na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który wręczy prezenty (przygotowane i opisane przez opiekunów).

Bilety: 25 zł

Kasa - tel. 74 666 73 41 – czynna jest we wtorki, czwartki i piątki od godz. 8.30 do 11.30 oraz w weekendy na godzinę przed spektaklem; bilety.teatrlalek.walbrzych.pl


Tu Mikołaj da prezent - region:

Boguszów-Gorce:
Mieroszów:Głuszyca:Czarny Bór:Stare Bogaczowice:Jedlina-Zdrój


Tu sam możesz zostać Świętym Mikołajem


Schronisko dla zwierząt

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie - Mikołajki w wałbrzyskim schronisku dla "bezdomniaków". Początek
w sobotę 7 grudnia o godzinie 10.00, koniec o 14.00 -  standardowo na spacery z psiakami. Każdy chętny może (nie musi) wziąć ze sobą czapkę Mikołaja, (w planach kolaż wszystkich Mikołajów o dobrych sercach), a także prezent dla psa lub kota - puszkę, saszetkę, baton lub worek żwirku. Schronisko nie przyjmuje już suchej karmy, ma ogromny zapas.

Tego dnia również będzie można pomóc psiakom i wypchać poduszki jutowe słomą, które będą wykładane w budach podopiecznych. Do nabycia również będą psie kalendarze na rok 2020. Na każdego odwiedzającego będzie czekać ciasto poczęstunek, ciepły napój oraz wdzięczność zwierzaków za pomoc. Kogoś, kto chciałby ofiarować ciasto, schronisko prosi o wcześniejszy kontakt.

Jeśli pojawią się opady deszczu, spacery zostają odwołane w tym dniu, lecz z prezentami zawsze można wpaść.


Parafia p. w. Niepokalanego Poczęcia na Piaskowej Górze

W kościele zostało wystawione Drzewko Dobroci. Każda bombka na drzewku to jedno dziecko z rodzin najbardziej potrzebujących. Na odwrocie bombki określona jest płeć i wzrost dziecka oraz rzeczy, jakich potrzebuje. Ofiarujemy przede wszystkim odzież lub przybory szkolne. Dodatkiem mogą być słodycze. Bombkę z drzewka ściąga osoba dorosła i w miarę możliwości spełnia określone życzenia. Termin przynoszenia paczek - do 19 grudnia. Na paczce trzeba podać numer bombki.

Można też zostać POMOCNIKIEM MOTOMIKOŁAJA 2019.
Opr. MS
Foto: ilustracyjne