Przed nami Mikołajki na basenie, ze zwierzakami, w maszynowni, w kuźni, w zamku, pod choinką na skwerze, na warsztatach i z ogniem. Bezpłatne - i płatne. Gdzie, kiedy i jak?

Wałbrzych


Wałbrzyski Ośrodek Kultury


Kochane Dzieci! Mikołajki tuż, tuż… A my już wiemy, że Mikołaj wybiera się do Was nie tylko z prezentami (dla grzecznych dzieci), ale także z bardzo ważną wiadomością i niezwykłymi gośćmi. Jakimi? Przekonacie się niebawem. P.S. Mam nadzieję, że nie jesteście uczulone na sierść? Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni 6 grudnia 2018 roku, godz. 17.00. Wstęp tylko za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki dostępne w kasach WOK na terenie Starej Kopalni oraz na Piaskowej Górze. Liczba miejsc ograniczona.


Spektakl dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Spektakl przeznaczony dla dzieci powyżej 3 lat. Więcej informacji: koordynator projektu Karolina Jefmańska, karolina@wok.walbrzych.pl, 74 667 09 53, 509 490 141.

Prezentowy magazyn Świętego Mikołaja znajduje się w WOK przy ul. Wysockiego 29 (Stara Kopalnia). Jest czynny 3 i 4 grudnia w godzinach 8.00 -18.00 oraz 5 grudnia w godzinach 8.00 -12.00.


Stara Kopalnia

Co św. Mikołaj robi w kopalni? Jakie skarby kryją się w podziemiach, w maszynowni dźwięku oraz w kuźni? Odpowiedzi na wszystkie pytania kryją się w zakamarkach Starej Kopalni, do których zaprowadzi nas tylko św. Mikołaj wraz ze Śnieżynką. Zapraszamy grupy zorganizowane oraz całe rodziny na świąteczne, mikołajkowe atrakcje w Starej Kopalni. Przed wyruszeniem na wędrówkę każdy gość otrzyma świąteczną skarpetę, którą wypełni znalezionymi skarbami, a po mikołajkowym zwiedzaniu zapraszamy na wspólne dekorowanie ozdób świątecznych w Centrum Ceramiki Unikatowej. Na każdego uczestnika oraz ich rodziców czekać będzie słodki poczęstunek, kawa oraz „gorąca Barbara”. Zapraszamy wszystkie dzieci w każdym wieku do wspólnej zabawy wraz ze swoimi rodzicami.

Proponowane są dwa rodzaje zajęć:

  • Ukryta fabryka św. Mikołaja – wędrówka z Mikołajem w podziemia, do maszynowni i do kuźni, czas trwania: 1 godz.
  • Pracownia małych elfów – warsztaty w CCU, czas trwania: 1 godz.

Koszt: 40 zł za dziecko. Zapisy: edukacja@starakopalnia.pl; tel: 74 667 09 12. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Maksymalna liczebność grupy to 30 osób. Wolne miejsca na następujące terminy: 7.12 i 11.12, o godzinie 16.30.


Zamek Książ


Czy może być bardziej magiczne i baśniowe miejsce na spotkanie ze św. Mikołajem niż Zamek Książ? Niezwykłe komnaty, cudowna, świąteczna dekoracja, a do tego fascynujące opowieści i słodkie upominki. U nas każde dziecko poczuje magię świąt!

Zapraszamy do uczestnictwa w naszej specjalnej atrakcji dla najmłodszych czyli w wydarzeniu "Baśniowy Książ Świętego Mikołaja". W programie dla najmłodszych przewidujemy:
– bajkowe zwiedzanie Zamku Książ w poszukiwaniu św. Mikołaja,
- gry, zabawy i konkursy, spotkanie z Mikołajem przy kominku w jednej z komnat zamkowych,
- możliwość robienia zdjęć w świątecznej oprawie,
- dodatkowo! możliwość rozdawania prezentów i organizacji poczęstunku (prezenty i poczęstunek tylko we własnym zakresie).

Terminy dla najmłodszych gości indywidualnych: 16 grudnia, godz. 10:00, 12:00, 22 grudnia, godz. 10:00, 12:00, 23 grudnia, godz. 10:00, 12:00. Liczba miejsc w grupach ograniczona. Ceny biletów: d
zieci: 29 zł, dorośli: 20 zł. Bilety można zakupić za pośrednictwem systemu sprzedaży online (Wydarzenie: Baśniowy Książ Św. Mikołaja) oraz w kasach biletowych w godzinach otwarcia zamku. Grupy zainteresowane zorganizowaniem wydarzenia proszone są o kontakt pod numerem tel.: + 48 693 771 391.


Aqua-Zdrój

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki! Z tej okazji w sobotę 8 grudnia 2018 r. wstęp do Parku Wodnego dla dzieci do 13-go roku życia będzie bezpłatny (wstęp dla dzieci wyłącznie pod opieką osoby dorosłej).


Biblioteka pod Atlantami

5 grudnia, godz. 16.30 – Multimedialna Filia Biblioteczna (Podzamcze). Bajkowy Klub Malucha. Bajka o Świętym Mikołaju.
6 grudnia, godz. 15.00 – Filia nr 5 (Sobięcin) Mikołajkowe czytanie na dywanie.

7 i 8 grudnia, godz. 16.00 – budynek główny (Śródmieście) Mikołajkowe warsztaty robienia ozdób świątecznych. Wydarzenia bezpłatne.


Galeria Victoria

W galerii Mikołajki 6 i 8 grudnia w godz. 14.00 - 18.00, 16 grudnia koncert kolęd, 22 grudnia świąteczny koncert Filharmonii Sudeckiej.Powiat wałbrzyski i region


Jedlina-Zdrój

Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju zaprasza na Mikołajki. Termin: 07.12.18r. (piątek)
. Godz.: 16:30 - 18:00. Miejsce: Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, ul. Piastowska 13. W programie: zabawa z animatorami, gry i konkursy, gość specjalny: Mikołaj. Możliwość wręczenia przygotowanego prezentu dla swojego dziecka. Wstęp wolny.


Głuszyca

6 grudnia zapraszamy wszystkie dzieci z Głuszycy na zabawę ze św. Mikołajem. Na najmłodszych czeka moc atrakcji – zabawy z animatorami, zaplatanie warkoczyków, malowanie buziek, dmuchany zamek, słodki poczęstunek i najważniejsze – spotkanie ze św. Mikołajem. Zapraszamy do wspólnej zabawy i prosimy o zabranie ze sobą obuwia zmiennego.

Zabawa mikołajkowa odbędzie się w godz. 16:00 – 18:30 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Wstęp wolny.

Urząd miasta w Głuszycy zaprasza też do udziału w I Mikołajkowym Charytatywnym Maratonie Fit Klub 24 Głuszyca. Maraton odbędzie się w niedzielę 9 grudnia w godz. 15.00-19.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na leczenie  dwóch uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuszycy. Dziewczynki chorują na cukrzycę typu I.

Podczas maratonu organizatorzy zapewniają:

  • wspaniałą zabawę w gronie pozytywnie zakręconych osób, 
  • tysiące spalonych kalorii, 
  • mnóstwo uwolnionych endorfin,
  • atrakcje dla dzieci i dorosłych,
  • dla osób biorących udział w maratonie/treningu - dwa posiłki na bazie najwyższej jakości produktów Herbalife (suplementy diety).

Koszt treningu wynosi 35 zł i dotyczy osób, które wezmą w nim udział. Organizatorzy: Fit Klub 24 Głuszyca, SP2 w Głuszycy.


Mieroszów


Wielkimi krokami zbliża się 6 grudnia – jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Jak zawsze w tym wyjątkowym czasie Święty Mikołaj odwiedzi Mieroszowskie Centrum Kultury. Wizyta sympatycznego gościa i wręczanie upragnionych prezentów to nie wszystkie atrakcje, jakie dla Was przygotowaliśmy.

MCK zaprasza wszystkie dzieci na godzinę 16:30 do Sali im. Włodka Szomańskiego ul. Żeromskiego 28 w Mieroszowie. Wstęp wolny.

Boguszów-Gorce:
Czarny Bór:Stare BogaczowiceŚwiebodzice
Opr. MS
Foto: ilustracyjne, użyczone: organizatorzy