Kto powiedział, że tegoroczne Walentynki to tylko w domu przy świecach albo przed telewizorem? Sprawdziliśmy, co się dzieje w terenie, a tu koncerty, upiory, czekolady, górnicy, filmy, zdjęcia, zakupy, biżuteria... i nie tylko. Ale pamiętajmy, że najważniejsza jest ta druga osoba.


Wałbrzych

Wałbrzyski Ośrodek Kultury

„Zaczarowana miłość” to koncert wałbrzyskiej wokalistki i aktorki Danuty Gołdon-Legler. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Dumka na dwa serca”, „Upiór w operze” czy „La Vie En Rose”. Koncert walentynkowy transmitowany będzie na żywo z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze i zobaczyć go będzie można na profilu społecznościowym WOK-u, 14 lutego o godz. 17.00.

Filharmonia Sudecka

Koncert symfoniczny: "Filharmonicy Sudeccy z miłością o miłości" ze względów technicznych przełożony na 26.02.2021,
miejsce: sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul.Słowackiego 4, pierwotny termin godz. 19:00 12.02.2021 r. Drygent: Bartosz Żurakowski, solista: Andrzej Czarnik - aktor.

Stara Kopalnia

Walentynkowy weekend już za chwilę - drodzy Państwo, jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższy weekend, to zapraszamy na Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni! Nie będzie lekko, bo prace górnicze należały do ciężkich i trudnych, ale razem dacie radę. Zostały ostatnie bilety (49 zł). Start 13 lutego o 20.00.

Galeria Victoria

W sobotę 13 lutego można zrobić zakupy za minimum 50 zł i odebrać jeden z 600 walentynkowych upominków. Specjalnie dla zakochanych także konkurs walentynkowy, w którym do wygrania będzie profesjonalna sesja fotograficzna dla par. Wystarczy, że wykonacie wspólne zdjęcie przy konkursowym stanowisku.

Zamek Książ

Zamek zaprasza odważnych zakochanych na nocne zwiedzanie „Miłość aż po grób”. Panowie otrzymają niespotykaną okazję, by wykazać się odwagą i męstwem przed damami swego serca, urocze Panie będą mogły schronić się ramionach swych bohaterów.... Podobno zakochani nie czują lęku dzięki sile swej miłości - zatem sprawdźmy to! Gwarantujemy, że będzie "straaasznie"... romantycznie.
Co zobaczycie? Głównie nieudostępniane dziennie mroczne pomieszczenia. Atrakcje? Niebanalny przewodnik, paranormalne spotkania, straszne historie (czasem histerie), dużo emocji (trochę trwogi, trochę przerażenia, jeżeli szybko biegacie to i śmiechu), a więcej... nie powiemy! To edycja specjalna, więc będzie jeszcze więcej zjaw i upiorów nocy. Wejście o 19.00 13 i 14 lutego. Bilety - 60 zł od osoby online, 65 zł w kasie zamku w godzinach jego otwarcia.


Cinema City

Kino pozostaje zamknięte mimo zdjęcia obostrzeń od 12 lutego: Możliwość otwarcia wszystkich kin w kraju w tym samym czasie, zbudowanie atrakcyjnego kalendarza premier, intensywnej promocji filmów oraz dopuszczalnej 50-procentowej frekwencji na sali, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości obsługi barowej, to dla nas kluczowe aspekty, które wpływają na powodzenie powrotu kin. O ewentualnym otwarciu naszych placówek poinformujemy od razu po podjęciu takiej decyzji.

Kino Apollo

Z wielką przyjemność publikuje jeszcze gorący repertuar na 2 tygodnie lutego - start już dziś, 12 lutego, w repertuarze także komedie romantyczne.


I jeszcze ciekawostka z Cukierni Oleńka:

Wychodzimy z założenia, że warto się dzielić, dlatego na Walentynki przygotowaliśmy czekolady dla Dwojga. Czekolada dekorowana jadalnym płatkami róż (wyobraźcie sobie, jak pachnie to połączenie!) i płatkami 24-karatowego złota. Czekolady robimy ręcznie, każdą z osobna... ich ilość na Walentynki będzie ograniczona, więc jeśli zastanawiacie się nad kupnem...Szczawno-Zdrój

Teatr Zdrojowy

Koncert Karnawałowy "Usta milczą..." 14.02, godz.: 17:00 w wykonaniu Moniki Piechaczek i Tomasza Tracza. Przy fortepianie zasiądzie utalentowana pianistka - Anita Tashkinova, a koncert poprowadzi Katarzyna Dymitraszczuk. Bilety 50 zł.

Podczas miłosnej podróży muzycznej usłyszą Państwo przeboje takie jak: Wielka sława to żart, Kto me usta całuje, Czardasz Silvy, Brunetki, Blondynki czy Przetańczyć całą noc oraz roztańczone duety miłosne W rytm walczyka, Ach, jedź do Varaždin i Usta milczą, dusza śpiewa. A także arie i duety operowe. Na scenie pojawi się m. in. duet z magicznym eliksirem z opery Napój Miłosny G. Donizettiego, pełna uniesień scena miłosna z Cyganerii G. Pucciniego czy przebój, który jest nucony przez każdego prawdziwego Włocha czyli - La donna e mobile
G. Verdiego. Całość zwieńczy nieśmiertelny toast Libiamo.

Ze względu na ograniczenia organizatorzy proszą o rezerwacje telefoniczne +48 504642782, zakup biletów będzie możliwy 2 godziny przed koncertem.


Boguszów-Gorce

W największym mieście powiatu wałbrzyskiego trwa konkurs walentynkowy -
♥️♥️♥️"Zakochaj się w Boguszowie-Gorcach". Jeszcze do 17 lutego można dołączyć do zdjęciowo-miłosnej rywalizacji.

Wystarczy przygotować zdjęcie z motywem walentynkowym na terenie miasta. Mogą to być fotografie przedstawiające zarówno twórców samych, z rodzinami jak również wyłącznie motyw walentynkowy na tle okolic miasta. Zdjęcie trzeba przesłać mailem na adres: promocja@boguszow-gorce.pl. Szczegóły - Uwaga! Konkurs przedłużony: ♥️♥️♥️Zakochaj się w Boguszowie-Gorcach♥️♥️♥️

Dodatkowo, przygotowano dwie propozycje na walentynkowe wieczory, z uwagi na epidemię w formie on-line.
Propozycja pierwsza - to warsztaty florystyczne dla zakochanych. Jeśli chcecie zrobić piękny walentynkowy bukiet dla ukochanej osoby, a nie za bardzo wiecie jak się za to zabrać - poszukajcie inspiracji...
Wystarczy przygotować kartkę papieru z bloku technicznego (najlepiej w kolorze czerwonym), folię przezroczystą, cienką wstążkę, kawałek gąbki do żywych kwiatów, dziurkacz, małe kwiatki i coś do przybrania. Co dalej? Oglądajcie na żywo profil - Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach w piątek 12 lutego o godz. 16.00.
Zajęcia prowadzić będzie Anita Ignasiak.


W tę sobotę – 13 lutego zapraszamy serdecznie do wysłuchania koncertu światowych przebojów miłosnych w wykonaniu Janisa Buras i Magdaleny Januszkiewicz-Buras - duetu greckiego zespołu Mythos. Magdalena Januszkiewicz-Buras to laureatka programu „Szansa na sukces”. Obecna na rynku muzycznym od wielu lat.
Koncert prowadzony będzie na żywo z Biblioteki Miejskiej w Boguszowie-Gorcach od godz. 17:00. 
Aktywny link znajdziecie na fanpagu: Gmina Miasto Boguszów-Gorce oraz Miejska Biblioteka Publiczna - Centrum Kultury w Boguszowie Gorcach

I jeszcze dziś w Czarnym Borze:
Co jeszcze można robić w Walentynki?

Można wziąć udział w Eko-Walentynkach: Wałbrzych i region: Eko-Walentynki: jak to świętować?

Można z sympatią odwiedzić Walentynkową Giełdę Minerałów, to pierwsza w tym roku w naszym regionie tego typu impreza wystawiennicza - Giełdy minerałów 2021 Dolny Śląsk [HARMONOGRAM]

Można też uprawiać sport amatorsko np. akcentując swoje poglądy dotyczące praw kobiet - One Billion Rising 2021: Wałbrzyszanki zatańczą w proteście

Opr. MS, ELW
Zdjęcie ilustracyjne