Data wydarzenia: 14.02.2020 12:00 - 15.02.2020 20:00
Miejsce wydarzenia: Lokalizacje w tekście

Conrado Moreno, ATB, Alex M.O.R.P.H., Jackob Rocksonn, Novicky, Kochaj w Biegu, miłość do poezji, włoska kawa, kiełbaski w rynku, koncerty, taniec przeciw przemocy, Chłopi, skakanie, Romeo i Julia, relikwie św. Walentego - to w dużym skrócie Walentynki w Wałbrzychu i okolicy.


Wałbrzych:

Biblioteka pod Atlantami

Piątek 14 lutego, godz. 17.00 - Multimedialna Filia Biblioteczna, Podzamcze - "Z Miłości do Poezji". Spotkanie poetyckie z Ireną Raszką.

Aqua-Zdrój

W sobotę 15 lutego Aqua-Zdrój zaprasza na największy festiwal muzyki elektronicznej w Sudetach. Na scenie w Aqua-Zdrój Arena pojawi się prawdziwa legenda, DJ i producent ATB. Gwiazda muzycznych festiwali na całym świecie zagra na scenie z jednym z najbardziej rozchwytywanych producentów muzyki trance Alex M.O.R.P.H. Na scenie zagrają również Jackob Rocksonn, Novicky, Maciej Wowk-DMC.

André Tanneberger, (ATB) grał już chyba w każdym zakątku świata – zarówno w klubach muzycznych jak i na dużych festiwalach. Jego produkcje grają wszystkie większe rozgłośnie radiowe w Europie. W Polsce pojawił się kilkukrotnie na festiwalach, rozkochując kolejne pokolenia fanów. Aqua Zdroj Arena w Wałbrzychu to kolejne miejsce w którym zagra swoje największe hity. „9PM: Till, I Come”,”I Don’t Wanna Stop” czy „You’re Not Alone”. Nie czekajcie z zakupem biletów do ostatniej chwili!
Bilety na Największą Imprezę Walentynkową 2020 w Polsce rozchodzą się w gigantycznym tempie. Zapraszamy do zakupu ostatnich biletów w ramach obecnej puli cenowej. Miłośnicy elektronicznej muzyki tanecznej techno oraz elektro z pewnością znajdą tu coś dla siebie! Bilety w cenie 119 zł.

Rynek

Tu odbędzie się impreza "Walentynki w Rynku" zorganizowana przez radnego miejskiego Piotra Kwiatkowskiego oraz Radę Wspólnoty Samorządowej "Śródmieście". Start na wałbrzyskim Rynku 14.02.2020 o godz 16.00. W programie - zdjęcia zakochanych w serduszku, drzewko z serduszkami dla zakochanych, słodycze dla zakochanych, kiełbaski z grilla, a także:
pokaz taneczny grupy Blue Dance Crew;
pokaz taneczny - Grupa Ognia Impuls.Stara Kopalnia

Kawiarnia Sztygarówka zaprasza 14 lutego w godz. 18.00 - 19.30 na walentynkowy wieczór z poezją śpiewaną i mówioną w wykonaniu Sandry i Artura Ciempy oraz zaproszonych gości: Kamili Paradowskiej, Julii Burnat, Patrycji Bąbel, Alicji Ławniczak, Mai Pietkiewicz, Amelii Dajerling, Nadii Yakout, Wiesławy Kamińskiej, Elżbiety Gargały, Krzysztofa Kobielca oraz... każdego z obecnych, kto chciałby zaprezentować własny, walentynkowy lub miłosny, utwór literacki. Wstęp wolny. Dla wszystkich zakochanych rozgrzewająca herbata Gorąca Barbara w promocyjnej cenie 5 zł.


Teatr Dramatyczny

Teatr zaprasza na "hiciora" prosto z wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych - to spektakl dyplomowy "Chłopi" według W. Reymonta w reżyserii Seba Majewskiego (dyrektora artystycznego Teatru Szaniawskiego), z adaptacją i dramaturgią Tomasza Jękota (kierownika literackiego), ze scenografią i kostiumami Karoliny Mazur (z pracowni krawieckiej Teatru) oraz choreografią Mateusza Flisa (aktora TD). Piątek, sobota, niedziela, godz. 18.30, duża scena.

 

Muzeum Porcelany

Odwiedź nas w piątek 14 lutego ze swoim Ukochanym bądź Ukochaną, a my nie tylko zaprosimy Was do wnętrz naszego Muzeum, ale również do naszych przyjaciół prowadzących kawiarnię Gusto Italiano, w której na nasz koszt napijecie się prawdziwej włoskiej kawy w romantycznej scenerii przytulnej kawiarenki.

Czy może być lepszy pomysł na randkę inną niż wszystkie dotychczas? Podróż przez świat wypełniony pięknem delikatnej porcelany, zakończona filiżanką pysznej kawy.  Jakże retoryczne to pytanie. A Ci wytrwali i spragnieni dodatkowych wrażeń mogą wrócić do nas tego samego wieczoru, bo o 19.00 rozpoczniemy go wernisażem fotografii Tomasza Sidora. Czego chcieć więcej? Podaruj swojej ukochanej osobie garść wyjątkowych chwil.

Galeria Victoria

Już ósmy raz spotkamy się, żeby razem zatańczyć przeciw przemocy wobec kobiet i dziewczynek, by dać wyraz solidarności z wszystkimi, które tej przemocy doświadczają, by głośno mówić o tym co możemy zrobić, by było nam wszystkim bezpieczniej. Wałbrzych tym samym włącza sie ponownie w międzynarodową akcję One Billion Rising/Nazywam się MIliard. To ważne, byśmy powtarzali, jak ważny jest szacunek dla granic drugiego człowieka. Przyjdźcie. Przecież każdy i każda z nas ma jakąś ważna dla siebie kobietę lub dziewczynkę. Przyjdźcie dla nich. To nasza wspólna sprawa. Start w piątek 14 lutego o godz. 18.00.


A to propozycja Galerii Victoria:

14 i 15 lutego za Wasze zakupy otrzymacie słodki lub zabawny upominek, a może uda Wam się wygrać coś więcej? W puli nagród znajdziecie nawet voucher na wycieczkę o wartości aż 2000 zł!

15 lutego, w sobotę, zapewnimy dla Was aż 5 godzin walentynkowych rozrywek.
Będziecie mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe walentynkowe zdjęcie w fotobudce, a może macie ochotę na zdjęcie w zabawnym monidle?
Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy warsztaty, gdzie będziecie mogli napisać listy do Św. Walentego, udekorować serduszko, a nawet stworzyć swoje własne personalizowane badge, które zabierzecie do domu! Dla łasuchów mamy małe co nieco - nielimitowaną watę cukrową!

To nie wszystko, na scenie cały dzień odbywać będą się zabawy i konkursy, a do tego będziecie mogli spotkać się z Conrado Moreno! Naszym gościem specjalnym!
Zamek Książ

Wspólnie przeżyjcie prawdziwe chwile grozy biorąc udział w romantycznie-przerażającej edycji Nocnego Zwiedzania. Panowie otrzymają niespotykaną okazję, by wykazać się odwagą i męstwem przed damami swego serca, urocze Panie będą mogły schronić się ramionach swych bohaterów (albo odwrotnie :) ). Podobno zakochani nie czują lęku dzięki sile swej miłości - zatem sprawdźmy to! Gwarantujemy, że będzie "straaasznie"... romantycznie. Piątek 14 i sobota 15 lutego o godz. 21.00.

CENY BILETÓW (edycja specjalna):
- 60 zł od osoby - w przypadku zakupu przez internet
- 65 zł zł od osoby - w przypadku zakupu biletu w kasie biletowej w godzinach otwarcia zamku. Uwaga! Liczba miejsc w grupie ograniczona!

Klub A'Propos


Kolacje przy świecach z pianistą. Specjalne menu, blask świec, niepowtarzalna atmosfera oraz muzyka w wykonaniu pianisty Piotra Woźnikowskiego pomogą uczynić ten wieczór wyjątkowym. Prosimy o wcześniejszą rezerwację stolików.
Rezerwacji można dokonać pod nr 500 296 755. Start o 17.00 14 lutego. Dzień później o 20.00 taneczne Walentynki w A'Propos. W rytmie największych miłosnych przebojów i najlepszych hitów tanecznych, które zaserwuje DJ Leon. Bilety: 30zł przedsprzedaż (20zł wstęp, 10 zł konsumpcja), 30zł w dniu imprezy (tylko wstęp).

Jump Planet

Nie masz pomysłu, gdzie zabrać drugą połówkę na Święto Zakochanych? Znudziły Wam się Wypady do restauracji, kina lub teatru? Lubicie aktywnie spędzać czas i właśnie tak chcielibyście zaplanować ten dzień? Specjalnie dla naszych jumpowiczów: przy zakupie biletu indywidualnego za swoją drugą połówkę zapłacisz tylko 1 zł.


Powiat:

Boguszów-Gorce:

Jeżeli jesteście zakochani i nie macie jeszcze planów na 14 lutego, to warto odwiedzić Boguszów-Gorce, gdzie MBP-CK przygotowało wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Wstęp wolny!

Walim:


Serdecznie zapraszamy wszystkich zakochanych, tych co kochają oraz tych, co kochać będą, na V Walentynkowy Festiwal Nordic Walking – Kochaj w Biegu. Wydarzenie organizowane przez Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu odbędzie się 15 lutego 2020 r. tamże. Więcej informacji na plakacie:
Dziećmorowice

Walentynkowe Morsowanie w Karczmie Góralskiej, start o 16.00 15 lutego.

Jedlina-Zdrój:


14.02.2020 (piątek) godz. 19:00

Restauracja Ciekawa
: Zapraszamy na wyjątkowy koncert walentynkowy "O miłości".
Będzie romantycznie, lirycznie, z humorem i mnóstwem pozytywnej energii. Wystąpią:
Ela Rojek - śpiew, ukulele, gitara, cajon
Jarek Bieliński - gitara
Sebastian Pachecki - trąbka, flugelhorn, dzwonki
Marcin Świdziński - instrumenty klawiszowe

Bilety: 25 zł, wcześniejsza rezerwacja miejsc: 516 988 516.

Zespół Karma oraz Browar Jedlinka pragnie zaprosić Was na koncert walentynkowy!!
Zabierzcie zatem swoje gorące serducha i ukochanych w muzyczną podróż, która odbędzie się w piątek 14.02. Miejsca w pierwszych rzędach możecie już zajmować od godz. 18.00 w Hostel i Browar Jedlinka. Do tego o 19.00 Walentynkowe nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka. Bilety 30 zł.


Głuszyca:

W dniu św. Walentego 14 lutego o godz. 19.00 Głuszyca zaprasza do Centrum Kultury-MBP w Głuszycy na sztukę „Romeo i Julia. Historia starsza od Szekspira" w wykonaniu aktorów Teatru Marlow. Scenariusz, reżyseria i scenografia: Robert Delegiewicz. Wstęp: 20 zł.

Czarny Bór:
Region:


Kamienna Góra:


Ela Dębska - aktorka, kompozytorka a przede wszystkim niepowtarzalna polska piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II st. oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Przez wiele lat współpracowała z Maciejem Zembatym, śpiewając ballady Leonarda Cohena. Samodzielnie nagrała singiel "Odeszła", który podbił lokalne rozgłośnie radiowe i gościł na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków. W grudniu 2017 roku ukazał się jej kolejny krążek - "Moje jutro" - zawierający wyłącznie kompozycje autorskie. Początek koncertu w sali witrażowej Ratusza 14 lutego o 19.00. Bilety 20 zł.

Krzeszów:

Tradycyjnie z okazji Walentynek w dniach od piątku (14 lutego) do niedzieli (16 lutego) zakochani będą mogli odwiedzić relikwiarz Świętego Walentego. Wystawiony on będzie w Bazylice. Na co dzień relikwie świętego znajdują się w ołtarzu św. Jadwigi Śląskiej w krzeszowskim Mauzoleum Piastów Śląskich, czyli miejscu biletowanym. Św. Walenty, biskup i męczennik (III w.) to także orędownik podczas ciężkich chorób (szczególnie psychicznych i epilepsji), nie tylko patron zakochanych.

Nowa Ruda:
Świdnica:Dzierżoniów:


Gala Koncert "Vivat Opera! Vivat Operetka!" Program złożony jest z najpopularniejszych hitów operetkowych i operowych. To muzyczna podróż do baśniowej krainy walca - świata wprost ze snu pełnego wirujących sukien, pięknych kobiet i flirtujących gentlemenów. Ten jedyny w swoim rodzaju koncert zachwycił już tysiące widzów. W programie koncertu znajdziemy cudowne walce, zabawne polki w wykonaniu solistów Narodowego Lwowskiego Teatru , Opery i Baletu. Ponad 40 osobowy zespół zabierze Państwa do krainy baśniowej Krainy Operetki, Opery i... miłości. Bilety 95 zł.
15.02.2020 (sobota) godz. 18:00 - Dzierżoniowski Ośrodek Kultury.


Opr. MS
Foto: ilustracyjne