Festiwal Aktorstwa i Reżyserii Filmowej w tym roku odbędą się, jednak organizatorzy zaplanowali przeprowadzić je razem - w jednym terminie.


- Coraz częściej otrzymuję zapytania o tegoroczną trzynastą edycję Festiwalu Reżyserii Filmowej, której rozpoczęcie zaplanowaliśmy 30 maja. Co prawda sytuacja zmienia się z tygodnia na tydzień i restrykcje związane z pandemią zostają łagodzone, ale już dziś można powiedzieć, że termin ten jest nieaktualny - zawiadamia Stanisław Dziernejko pomysłodawca i organizator tej cyklicznej imprezy skupiającej widzów i ludzi kina.

Jednak to, że majowy termin nie jest realny, to nie znaczy, że imprezy tej nie będzie w tym roku wcale. - Postanowiliśmy, że w tym roku Festiwal Reżyserii Filmowej, odbędzie się razem z dziewiątym Festiwalem Aktorstwa Filmowego. Rozważamy dwa terminy tj. 17-23 października lub 22-27 sierpnia. Termin wydarzenia będzie zależał od rozwoju sytuacji epidemiologicznej - wyjaśnia Dziernejko.

Organizatorzy festiwalu składającego się z popularnych spotkań z gwiazdami, konkursu filmowego z udziałem widzów i tradycyjnych gal z wręczeniem nagród, nie mają pewności, w jakim terminie
znaną i od lat cenioną formułę festiwalu będzie można przeprowadzić z zachowaniem reguł bezpieczeństwa sanitarnego. Nie wiadomo też, w jakiej formie odbędzie się impreza, trudno to dzisiaj powiedzieć. Pewne jest natomiast, organizatorzy nie poddają się i że z tegorocznych edycji nie zrezygnują. Przygotowali kilka scenariuszy, od optymistycznego po pesymistyczny z wersją imprezy mocno okrojonej, a ich wdrożenie uwarunkowane jest sytuacją epidemiologiczną. - Jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia festiwalu z udziałem publiczności, jak również za pośrednictwem ogólnopolskiej telewizji i Internetu. Tak czy siak, festiwal się odbędzie, a nagrody dla najlepszych aktorów i reżyserów zostaną wręczone - konkluduje organizator Festiwalu Filmowego.

Wspomnienia z edycji 2018:
FESTIWAL REŻYSERII FILMOWEJ 2019: EMOCJE NA POŻEGNANIE [ZDJĘCIA]
ODWIEDZIŁA NAS KRYSIA - DZIEWCZYNA MISIA [FOTO]
FESTIWAL REŻYSERII WAŁBRZYCH 2019 DZIEŃ PO DNIU [FOTO]
FESTIWAL REŻYSERII FILMOWEJ 2019 WAŁBRZYCH [PROGRAM I BILETY]
FESTIWAL REŻYSERII WAŁBRZYCH 2019: KOTERSCY I INNE GWIAZDY GALI (FOTO)
FESTIWAL REŻYSERII: JANUSZ CHABIOR PRZYTULAŁ WAŁBRZYSZANKI (FOTO)
FESTIWAL REŻYSERII FILMOWEJ 2019 WAŁBRZYCH [PROGRAM I BILETY]
FESTIWAL REŻYSERII FILMOWEJ 2019 WAŁBRZYCH: GWIAZDY I NOWOŚCI

Tak było w 2018 roku:
ZAORSKI, CHĘCIŃSKI, MAJEWSKI I KRZYSTEK O SEKRETACH [FOTO]
WAŁBRZYCH: SUKNIE IZABELI ŁĘCKIEJ I MUNDURY CZTERECH PANCERNYCH [FOTO]
WAŁBRZYCH: JAN JAKUB KOLSKI ODEBRAŁ KRYSZTAŁOWEGO DZIKA [FOTO]
WAŁBRZYCH: ANNA SAMUSIONEK WYŚCISKANA PRZEZ PRZEDSZKOLAKI (FOTO)
MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA NA KANAPIE Z WAŁBRZYSZANAMI (FOTO, FILMY)
WAŁBRZYCH: AGATA KULESZA RYSOWAŁA NA FANKACH KWIATKI (FOTO)oprac. ELW
Elżbieta Węgrzyn