Data wydarzenia: 20.07.2019 18:00 - 24.07.2019 22:00
Miejsce wydarzenia: Rynek w Wałbrzychu

„Cztery wakacyjne soboty w Rynku” to propozycja dla mieszkańców i mieszkanek Wałbrzycha na spędzenie przynajmniej kilku letnich chwil w tym miejscu. Macie jakieś stroje z lat 50-tych?


Organizatorem tych wydarzeń jest Fundacja Eko patrol Dolny Śląsk we współpracy z Wydziałem Rewitalizacji wałbrzyskiego urzędu miasta. Najważniejsze informacje to: kiedy - 20 lipca, 10, 17 i 24 sierpnia w godzinach od 18.00-22.00, a gdzie, to już wiadomo.

Każde spotkanie będzie tematyczne. Pierwsze już w tę sobotę, 20 lipca, w stylu retro. - Wspomnień czar, bo będziemy wspominać dawny Wałbrzych. Zapraszamy na koncert, w którym usłyszymy przeboje z lat 50. 60., powspominamy jak wyglądał Rynek w tamtych dekadach. Pogadamy o modzie retro – zachęcamy, aby ubrać się na ten wieczór inspirując się na przykład latami 50. Bedzie nam towarzyszyła wystawa zabytkowych aut, do których będzie można wsiąść i zrobić sobie zdjęcie. A czas umilać będzie także Kawiarnia Zielona Sofa oraz Vegas Stara Piwnica. W koncercie piosenek retro usłyszymy i zobaczymy Michała Staszaka z takimi przebojami jak " Vabank" czy" Seksapil" oraz Justynę Medeksza i jej wykonanie starych przebojów - zachęcają organizatorzy.

Następna wakacyjna sobota w wałbrzyskim Rynku już 10 sierpnia, tym razem pod hasłem „Slow Sunday”, zatem będzie ekologicznie, wegetariańsko i wegańsko, będzie relaksacyjnie, nieco egzotycznie, ale na pewno bez grama pośpiechu. Do tego gongi i rytmy reggae, degustacja warzywnych i owocowych smakołyków. Będzie to czas na zaprezentowanie się wałbrzyskiej kooperatywy spożywczej. Będzie joga. Będziemy też próbować swoich sił na eko-warsztatach "zerowaste". Oczywiście nie zabraknie leżaków, karimat i słodkiego leniuchowania z potańcówką wieczorną w rytmach południowych (salsa, samba, ale też reggae dub itp.).

Sportowa sobota - 17 sierpnia. Jeśli lato to ruch, jeśli ruch, to ten zdrowy. Będzie to okazja do sprawdzenia swoich możliwości w zumbach, biegach, zawodach, wszelkich aktywnościach w grupach. Będzie też muzycznie, ale bardzo „lekko” - w rytmie disco, tanecznie i skocznie.

Muzyczna Sobota to prawie pożegnanie wakacji - 24 sierpnia. Ma być tanecznie i muzycznie. Organizatorzy zaproszą wałbrzyskie i sąsiedzkie zespoły, solowych wykonawców, ale nie gwiazdy, celebrytów i celebrytki – chcą promować talenty, które dopiero docierają do szerszego grona odbiorców. - Nie ograniczamy gatunków muzycznych, wieku wykonawców, ale liczymy na prezentowanie cudzych utworów w ich interpretacji, a także ich własnych - mówią.

Opr. MS
Foto: Magdalena Sakowska