Data wydarzenia: 19.10.2020 00:00 - 23.10.2020 23:00
Miejsce wydarzenia: Internet

Biblioteka pod Atlantami zaprasza wszystkich miłośników regionu wałbrzyskiego na Tydzień z regionem, który odbędzie się w dniach 19-23 października w wersji online. Codziennie w bibliotecznych mediach społecznościowych i na stronie internetowej pojawiały się będą materiały oraz kolejne odsłony konkursu z atrakcyjnymi nagrodami.

Październikowy "Tydzień z regionem" w Atlantach to cykl spotkań i prezentacji, na które czekają wielbiciele naszej małej Ojczyzny. Osobowości zapraszane w ramach tego cyklu zawsze rzucają nowe światło na znane miejsca i zdarzenia, pobudzają do refleksji i każą przyjrzeć się historii i współczesności naszego regionu z innej perspektywy. Hasłem nadchodzącego, tegorocznego cyklu będą "Skarby do odkrycia". Skarby, jak zwykle w przypadku "Tygodnia z regionem" będą to cenne elementy bardzo różnie rozumiane. 

Niestety tegoroczna sytuacja epidemiczna nie pozwala na spotkania z udziałem publiczności. - Początek Tygodnia z regionem już w poniedziałek. Zapraszamy w nim na prezentację materiałów Jerzego Cery, którego wiedzy w temacie Riese nie trzeba bliżej przedstawiać. We wtorek zajmiemy się innymi wałbrzyskimi skarbami - będą to minerały naszego regionu. W środę zajmiemy się skarbami mniej oczywistymi, czyli poezją i fotografią z oprawą muzyczną - zachęca Sława Janiszewska, kierownik Działu Informacji Naukowej i Czytelń Biblioteki pod Atlantami w Wałbrzychu. Również we czwartek istotna będzie fotografia, tym razem dotycząca walorów Książańskiego Parku Krajobrazowego. Na koniec spotkanie z interesującym autorem i jego publikacją na temat minionych skarbów regionu. - Zapraszamy na wywiad z autorem książki "Cicha apokalipsa" Hannibalem Smokiem, który opowie nam o swojej najnowszej publikacji o skarbach, które za chwilę mogą zniknąć z naszego krajobrazu - dodaje Janiszewska.
 

Tydzień z regionem "Skarby do odkrycia"

Rusza 19 października i potrwa do 23.

 Wydarzenia dostępne będą na stronie atlanty.pl i na profilu Facebook Biblioteki pod Atlantami

 • 19.10 
  „Riese” – tajemnicza budowa i miejsce martyrologii w Górach Sowich - Prezentacja materiałów z archiwum Jerzego Cery.
 • 20.10
  Geologia z pasją – minerały regionu wałbrzyskiego - Film Grzegorza Bijaka i Józefa Kawałko.
 • 21.10
  Spotkania - Montaż poezji i fotografii Anny Habdas-Czujko.
 • 22.10
  Skarby Książańskiego Parku Krajobrazowego - Prezentacja wzbogacona zdjęciami autorstwa Wirginii Grochowskiej i Mariusza Grochowskiego.
 • 23.10
  Hannibal Smoke. Promocja książki "Cicha apokalipsa. Zrujnowane pałace Dolnego Śląska." Wywiad z autorem.

KONKURS na profilu Facebook Biblioteki pod Atlantami „Wałbrzyskie skarby do okrycia”. Regulamin dostępny na stronie atlanty.pl i na profilu Facebook Biblioteki pod Atlantami.


Impreza dofinansowana ze środków Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Przykładowe, relacjonowane przez nas wydarzenia z poprzednich edycji
2019
Wałbrzych: Kareta Dam też może być wehikułem czasu (FOTO)

Wałbrzych Atlanty: Tydzień z regionem 2019 [PROGRAM]
TYDZIEŃ Z REGIONEM 2019: SZTOLNIA W GÓRACH SOWICH - LEGENDA (FOTO)oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn