Data wydarzenia: 24.09.2021 17:00 - 24.09.2021 18:00
Miejsce wydarzenia: Galeria Biblioteki pod Atlantami

W ramach wałbrzyskiego Roku Kobiet Biblioteka pod Atlantami zaprasza na spotkanie autorskie Sylwii Chutnik.


Spotkanie odbędzie się 24 września o godz. 17.00 w Galerii pod Atlantami, Rynek 9. Obowiązują wejściówki - trzeba się na nie zapisać pod numerem 74 648-37-10. Nie ma już "kartoników", są zapisy na listę.

Sylwia Chutnik – urodzona w 1979 roku w Warszawie. Doktor nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich (Międzynarodowy Festiwal Literacki Apostrof, Kawiarnia Literacka OFF Festival, dyskusje i spotkania autorskie). Była wykładowczynią w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka ,,Polityki";, „Pani”, „Wysokich Obcasów”, ,,Gazety Stołecznej" i wielu portali internetowych. Współprowadziła programy literackie „Cappuccino z książką” i „Zapomniani - odzyskani” w TVP Kultura oraz „Barłóg literacki”. Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych oraz w wielu katalogach do wystaw sztuki współczesnej i programach teatralnych (między innymi Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, Galeria Bunkier Sztuki, Muzeum Nobla w Sztokholmie). Publikuje gościnnie na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Jej teksty naukowe znalazły się w ponad 20 opracowaniach i książkach zbiorowych. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010.Laureatka nagród literackich i społecznych. Zasiada w Kapitule Nagrody im. Olgi Rok, Kapitule Obywatelskiej Naukowych Nagród "Polityki" oraz w Radzie Funduszu Feministycznego. Wokalistka punkowego zespołu Zimny Maj. Prowadzi podcast Radio Sylwia i Elgiebete TV.

Wybrana twórczość:

Powieści: „Kieszonkowy atlas kobiet” (2008) ; „Cwaniary” (2012) ; „Smutek cinkciarza” (2016) ; zbiór opowiadań: „W krainie czarów” (2014) ; zbiór felietonów: „Mama ma zawsze rację” (2012) ; rozmowy: „Kobiety, które walczą. Rozmowy z zawodniczkami sportów walki” (2017) ; książka naukowa: „Miasto zgruzowstałe. Codzienność Warszawy 1954-1955” (2020).
Czytaj też:
NOWE MIASTO: KRWAWE SPOTKANIE AUTORSKIE W NOWEJ FILII (FOTO)
WAŁBRZYCH: NOWE MIASTO MA WYCZEKIWANĄ BIBLIOTEKĘ (ZDJĘCIA)
WAŁBRZYCH: NORWID NIE TAKI CIĘŻKI - ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ (FOTO)
BIBLIOTEKA POD ATLANTAMI: 75-LECIE I DZIEŃ BIBLIOTEKARZA (FOTO)

A w piątek z okazji Roku Kobiet:
KONCERTY JAK NA DNI WAŁBRZYCHA W CAŁKIEM NOWYM MIEJSCU! CZYJE?Opr. MS

Foto użyczone: Biblioteka pod Atlantami