Data wydarzenia: 12.01.2018 17:00 - 02.02.2018 16:00
Miejsce wydarzenia: Biblioteka pod Atlantami - Galeria pod Atlantami

Prace poznańskiej artystki Katarzyny Prusak do 2 lutego można podziwiać w Galerii pod Atlantami w Centrali w Rynku. Prezentacje malarskie, rysunki i autorską instalację artystka zaprezentowała 12 stycznia 2018 podczas wernisażu. Oto zdjęcia z tego wydarzenia.

- Prace malarskie pani Katarzyny Prusak nawiązują do sztuk wizualnych. Mają oddziaływać na oko widza, mają też nietypową fakturę, i często tworzą efekt trójwymiarowości. Trójwymiarowa jest też instalacja, którą nasz gość przygotował specjalnie na potrzeby ekspozycji. Zachęcamy do podziwiania najnowszej wystawy malarstwa i rysunku - mówi Małgorzata Rzempowska-Skóra, wałbrzyska artystka przygotowująca najnowszą ekspozycję Atlantów.Katarzyna Prusak jest absolwentką poznańskiej ASP, pracuje i tworzy w Poznaniu, tam też jej prace były już wcześniej prezentowane. Jej dzieła z pogranicza grafiki, malarstwa i rysunku zachwycają swoją prostotą, oddziałują na przestrzeń, włączają się w nią i współtworzą. Wykonywane są ręcznie, choć wyglądają częstokroć jak wydruki. - Fascynuje mnie linia i prostota. Autorska technika, którą tworzę powstała na bazie własnych doświadczeń, zapewnia moim pracom niepowtarzalność. Często na początku procesu twórczego nie wiem, co kształtowana materia pozwoli mi osiągnąć. Specjalnie zwykle rezygnuję z koloru - wyjaśnia Katarzyna Prusak. Jej prace malarskie i rysunki piórkiem wyjdą naprzeciw oczekiwaniom widzów spragnionych prostych środków wyrazu, klasycznego kontrastu bieli i czerni z ewentualną subtelną domieszką barwy niebieskiej. Pani Katarzyna nie boi się wyzwań, jej wariacje na temat linii i płaszczyzny przykuwają uwagę i relaksują zmęczonego natłokiem wrażeń wizualnych i dźwiękowych użytkownika współczesnych mediów.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą prezentacją Galerii pod Atlantami. To pierwsza wałbrzyska wystawa Katarzyny Prusak.


Elżbieta Węgrzyn