Data wydarzenia: 29.01.2019 16:00 - 29.01.2019 19:00
Miejsce wydarzenia: Centrum Medical SPA Maria, ul. Wrocławska 134

Przed wałbrzyszankami casting do najbardziej prestiżowego konkursu piękności w województwie. Kiedy i gdzie?


- Miss Polski to wydarzenie, które cieszy się wieloletnim doświadczeniem i niepodważalną renomą wśród znawców świata piękna i mody. Od prawie 30 lat czuwa nad wyborem najpiękniejszej Polki. Od wielu lat finał konkursu ogólnopolskiego należy do jednego z najlepszych show telewizyjnych w Polsce, którego oglądalność sięga 4 milionów widzów - mówią organizatorzy.

Ostatnia edycja Miss Polski Dolnego Śląska została zorganizowana w 2016 roku. Konkurs powraca po dwuletniej przerwie do województwa dolnośląskiego w nowej odsłonie oraz nowym, doświadczonym organizatorem. Trwa casting online, a na koniec stycznia zapowiedziano pierwsze castingi do konkursu Miss Polski Dolnego Śląska 2019, którego finał planowany jest na koniec maja we Wrocławiu. Castingi odbędą się w 7 największych miastach województwa Dolnośląskiego – Bolesławiec, Legnica, Lubin, Jelenia Góra, Wałbrzych, Kłodzko oraz Wrocław.

Kandydatki obecnie mogą się zgłaszać przez formularz na stronie www.missdolnegoslaska.pl - zakładka ZGŁOŚ SIĘ. Oprócz formularza przyszłe kandydatki na miss mogą zapoznać się z przygotowanym poradnikiem oraz zapoznać się z regulaminem konkursu.

- Mając doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń wiemy, że wiele kandydatek przeżywa ogromny stres związany już z samym udziałem w castingu, dlatego nie chcemy, by od razu prezentowały się w miejscach publicznych, stąd castingi dla zachowania ich bezpieczeństwa postanowiliśmy zorganizować w salach konferencyjnych hoteli, gdzie kandydatki mogą przyjść z najbliższą osobą, która będzie je wspierać i nie będą narażone na nieprzychylne opinie postronnych osób, jakie mogą pojawiać się w miejscach publicznych takich jak np. centra handlowe - mówią organizatorzy.

Warto przypomnieć, że korona najpiękniejszej Polki trafiała do naszego województwa 4-krotnie. Najbardziej znaną była Agnieszka Kotlarska z Wrocławia w 1991 roku, późniejsza Miss International 1991 (jedyna do tej pory Polka, która zdobyła ten tytuł). Następnie tytuł trafił do mieszkanek Dolnego Śląska jeszcze 3-krotnie:
w 1997 roku do Grażyny Domańskiej z Wrocławia;
w 2000 roku do Doroty Pikuły z Mirkowa;
w 2001 roku do Ewy Wiertel z Lubania.

Czy w 2019 roku tytuł ponownie trafi do mieszkanki naszego województwa? Czas pokaże! Pierwszy krok
to pojawienie się na castingu który, odbędzie się 29 stycznia (wtorek) w godzinach 16:00-19:00 w Centrum Medical SPA Maria, ul. Wrocławska 134 b, Wałbrzych.

 Na casting koniecznie zabierz ze sobą:
- leginsy oraz przylegający t-shirt (najlepiej czarny lub biały),
- dwuczęściowy kostium kąpielowy (w celu zaprezentowania sylwetki)
- buty na wysokim obcasie (szpilki)
- dowód osobisty/ legitymację szkolną,
- osoby niepełnoletnie proszone o przybycie z opiekunem prawnym.

Do konkursu staną:
- nastolatki - wiek 14 do 18 lat (urodzone po 1. lipca 2001 r.)
- wiek od 18 do 27 lat (dorosłe kandydatki)
- wzrost +167 cm
- stan cywilny - panna
- obywatelstwo polskie.


Więcej info: e-mail: biuro@missdolnegoslaska.pl | tel. 796 277 210

Opr. MS
Foto użyczone: organizatorzy