Rozpoczęły się po wakacyjnej przerwie sobotnie urodziny ulic, które towarzyszą spacerom po rewitalizowanych dzielnicach Wałbrzycha. Wystartowały od urodzin ul. Andersa, podczas których na mieszkańców czekał tort, muzyka i warsztaty bębniarskie, rozgrywki sportowe, ikarus – wehikuł czasu z bocznym numerem WPK pieczołowicie odtworzonym, tradycyjne kiełbaski z grilla, atrakcje dla dzieci i wiele innych rzeczy.


- Cieszy to, że panowie z dzielnicy się zorganizowali i zrobili grilla, mieszkańcy oferowali sto procent swojego wkładu i pięknie pomagają od samego rana. Każdy mieszkaniec chce jakąś cząstkę dołożyć – harcerze, dzieci z domu dziecka, szkoła, parafia. Na najbliższej sesji rady miasta chcę wystąpić z wnioskiem, żeby na tym skwerze nieopodal pamiątkowego kamienia znalazła się tablica pamiątkowa ku czci generała Andersa. Mam nadzieję, że następny festyn za rok odbędzie się już przy tej tablicy – mówił radny rady miasta i przewodniczący RWS Białego Kamienia Ryszard Nowak. Generał Anders pojawił się na razie w postaci aktora Roberta Delegiewicza.


Oprawę muzyczną festynu zapewniła i warsztaty dla chętnych poznania tajników gry na bębnach zapewniła fundacja „Na szlaku”, która pracuje z młodzieżą w ramach mikrograntu na działania społeczne pod hasłem "Dźwięki z ręki - Biały Kamień". Podczas festynu młodzi bębniarze dali pierwszy publiczny koncert, a ich opiekun Tomasz Lipiński poprowadził warsztaty dla chętnych.Był też pokaz tańca uczniów PSP nr 6, rozgrywki sportowe na terenie szkoły - i kosz, i bule, i inne atrakcje, pokaz futbolu amerykańskiego KFA Miners Krause Wałbrzych, dawny miejski autobus z nieoczekiwanym wyposażeniem, a w him wystawa historycznych zdjęć ul. Andersa, animacje, konkursy z nagrodami i nie tylko.  Już dziś o godz. 12.00 Święto Ulicy Słowackiego, a za tydzień historyczny spacer z festynem na Sobięcinie. Start przy dyskoncie (ul. 1 Maja) o godz. 10.00.

Czytaj też:
PODGÓRZE - ŚWIĘTOWANO URODZINY POZNAŃSKIEJ (FOTO)
ULICA SŁOWACKIEGO ŚWIĘTUJE (FOTO)

Tekst i foto: Magdalena Sakowska