Data wydarzenia: 30.01.2022 10:00 - 30.01.2022 18:00
Miejsce wydarzenia: Szczawno-Zdrój - lokalizacje w tekście

Rok temu z powodu pandemii nie było zbyt wielu wydarzeń związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, w tym roku w Szczawnie-Zdroju jest zaplanowana impreza, której nie było tu wcześniej. A rezultatem może być... rekord.


Niedziela 30 stycznia będzie dniem wyjątkowym w całej Polsce - odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świąteczenj Pomocy. Po raz 30. organizowana jest jednodniowa zbiórka publiczna wraz z koncertami i imprezami towarzyszącymi w całym kraju. Tradycyjnie WOŚP zagra również w Szczawnie-Zdroju. - Łączymy siły i wszytkie ręce na pokład. W tym roku zbieramy na diagnostykę i leczenie wzroku u dzieci. Pokażmy swoje wielkie serca. My też tam będziemy - zachęcają do udziału organizatorzy. Oczywiście ze względu na pandemię imprezy nie będą miały typowego charakteru, ale mimo to...... będzie można pływać

Jednym z punktów 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczawnie-Zdroju będzie organizacja I Maratonu Pływackiego pod hasłem „Płyniemy dla WOŚP”, przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  z Miejską Szkołą Podstawowową.


- Ideą pływackiego Maratonu jest przede wszystkim podjęcie wspólnej inicjatywy na rzecz pomocy innym, dobra zabawa oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród mieszkańców Szczawna-Zdroju. Naszym celem jest także ustanowienie pierwszego rekordu Szczawna-Zdroju w dystansie przepłyniętym dowolnym sposobem, który będzie sumą przepłyniętych metrów przez wszystkich uczestników. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz pomocy dzieciom w diagnostycze i leczeniu wzroku. B
ędzie mógł w nim wziąć udział każdy chętny bez względu na wiek. Wystarczy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną na stronie MOSiR-u. Liczymy na Was - zapraszają pracownicy instytucji.

A start 30 stycznia na krytej pływalni "Dolnośląski Delfinek" przy ul. Słonecznej od godziny 10:00, impreza potrwa do 18.00. Wstęp za złotówkę oraz wrzut dowolnej kwoty do puszki przy kasie biletowej. Uwaga - udział w maratonie można zgłaszać do 28 stycznia, drogą e-mailową, wypełniając kartę zgłoszeniową na stronie organizatora.
A także jeść ciasto i licytować

Szkoła podstawowa w Szczawnie włącza się jeszcze w inny sposób. Od poniedziałku 24.01.2022 rozpoczyna się tu kolejny kiermasz ciast, tym razem kulinarnymi umiejętnościami pochwalą się nauczyciele. 
Wrzucając do puszki 3 zł będzie można skosztować słodkości wspierając jednocześnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.Tradycyjnie sztab WOŚP będzie działał w Zespole Szkół, czyli "Ceramiku". Szkoła już z
aprasza do udziału w licytacjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez swój profil społecznościowy. Swój program zapowiada także Teatr Zdrojowy, ogłosi go wkrótce.


O tegorocznej edycji pisaliśmy:
WOŚP 2022 WAŁBRZYCH: ILU WOLONTARIUSZY W 30. FINALE?
WOŚP 2022 Wałbrzych: Puszki stacjonarne czekają. Gdzie? [LISTA]
Puszki stacjonarne: Masz firmę i chcesz wesprzeć WOŚP?

Okulistyka dziecięca tematem przewodnim 30. Finału WOŚP


A tak było wcześniej:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WOŚP GRAŁA TUTAJ Z WIEŻĄ ANNĄ I PADŁ REKORD (FOTO)
WOŚP 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ ZAPRASZA NA KONCERT I LICYTACJE
  
Opr. MS
Foto ilustracyjne archiwalne: JK, Magdalena Sakowska