Data wydarzenia: 14.12.2019 10:00 - 01.01.2020 01:00
Miejsce wydarzenia: Szczawno-Zdrój, różne lokalizacje

Miasto pełne światełek i nowość, czyli wypasione sanie św. Mikołaja - to wszystko stworzy już wkrótce świąteczną atmosferę w Szczawnie-Zdroju, a do tego zestaw imprez związanych z Bożym Narodzeniem i zakończeniem roku.


Ok. 60 tys. zł wyda w tym roku gmina Szczawno-Zdrój na świąteczne iluminacje w mieście. Bożonarodzeniowe światełka pojawią się na rondach przy ul. Kolejowej, Solickiej i Ułanów, na ul. Wolności, na deptaku – czyli ul. T. Kościuszki oraz w Parku Zdrojowym. Tu, w pobliżu Hali Spacerowej, stanie najokazalsza ozdoba – sanie zaprzęgnięte w renifery. Iluminacje pojawią się na ulicach do 12 grudnia.

- Zachęcam także mieszkańców do przystrajania swoich posesji, im więcej będzie takich miejsc, tym będzie piękniej, wszyscy możemy się w ten sposób przyczynić do stworzenia niepowtarzalnego, świątecznego klimatu – zaprasza burmistrz Marek Fedoruk.


Świąteczny klimat w grudniu stworzą też imprezy - Jarmark Bożonarodzeniowy, Wigilia Miejska i koncert świąteczny, a potem Sylwester pod Gwiazdami – będzie się sporo działo! Jarmark już w dniach 14-15 grudnia, zgłoszenia cały czas napływają, jest już ponad 40 chętnych wystawców, a lista nie jest jeszcze zamknięta. Gotowy jest także program wydarzenia, będą świąteczne koncerty, warsztaty tworzenia ozdób, czytanie baśni i wiele innych. Dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej będą ozdabiały choinki, jarmark odwiedzi także Święty Mikołaj.Przypominamy, że jarmark odbędzie się w Hali Spacerowej Szczawna-Zdroju w dniach 14-15 grudnia, od godz. 11.00 do 19.00 w sobotę i do godz. 17.00 w niedzielę. W tym roku urząd miasta poprosił wystawców, by pakowali swoje produkty w ekologiczne opakowania i unikali toreb foliowych.

A 20 grudnia odbędzie się tradycyjna Wigilia Miejska dla mieszkańców i kuracjuszy - jak zawsze w Hali Spacerowej, o godz. 18:00, przy dźwiękach kolęd będzie się można podzielić opłatkiem i zjeść wigilijne potrawy. Tuż po wigilii zapraszamy na fantastyczny koncert świąteczny do Teatru Zdrojowego – wystąpi zespół Liko Band i dzieci z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju.
I będzie plenerowe pożegnanie starego roku - 31 grudnia mieszkańcy i goście spotkają się w Parku Zdrojowym, by wspólnie cieszyć się z nadejścia nowego 2020 roku. Przedstawiciele magistratu zapraszają od 23.00 do Parku Zdrojowego, gdzie grać będzie dobra muzyka, a punktualnie o północy burmistrz Marek Fedoruk złoży życzenia mieszkańcom i kuracjuszom. Planowana jest także spora niespodzianka.


Z kolei melomani mogą liczyć na prawdziwą ucztę w Teatrze Zdrojowym – 31 grudnia na deskach szczawieńskiego teatru pojawi się klasyka baletu – „Jezioro łabędzie" w wykonaniu artystów Opery Poznańskiej. Bilety będzie można już wkrótce nabywać, cena od 60 do 80 zł.

Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: MOŻNA SIĘ ZGŁASZAĆ NA JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Opr. MS

Foto użyczone: UM Szczawno-Zdrój