Z okazji 800-lecia Szczawna-Zdroju konkurs fotograficzny - i apel o zdjęcia.


Zaproszenie z magistratu

Lubisz fotografować? Zapraszamy do udziału w jubileuszowym konkursie fotograficznym „Szczawno-Zdrój. Współczesny portret miasta” organizowanym przez Uzdrowiskową Gminę Miejską Szczawno-Zdrój i IgresWalbrzych. Podziel się najpiękniejszym zdjęciem Szczawna-Zdroju! Wybrane fotografie wezmą udział w wystawie i ozdobią wnętrza Urzędu Miejskiego.

2021 rok jest jubileuszowym rokiem obchodów 800-lecia istnienia miejscowości Szczawno-Zdrój. Bogata historia tego miejsca pozostawiła po sobie ślad kultury materialnej. Piękna architektura, zabytki, przyroda - tworzą obecny, unikatowy charakter uzdrowiska, gdzie historia splata się ze współczesnością. Tak znamienity jubileusz to doskonała okazja, by przypomnieć historię, a także utrwalić współczesny wizerunek miasta na fotografii.

W konkursie może wziąć udział każdy. Warunkiem jest wykonanie zdjęcia w ujęciu współczesnym na terenie gminy Szczawno-Zdrój.

Prace należy przesyłać na adres e-mail walbrzychigers@gmail.com (w temacie wiadomości 800 lat Szczawna-Zdroju) lub otagować swoje zdjęcie ze Szczawna - Zdroju hasztagiem #igerswalbrzych_szczawnozdroj.

Termin nadsyłania prac: 31 maja 2021 r. Regulamin na stronach organizatora.

Zdjęcia wybiorą:

Adrian Paszul - założyciel Igers Wałbrzych

Piotr Wypych - administrator i współtwórca Igers Wałbrzych

Marek Fedoruk – burmistrz Szczawna - Zdroju.


I zaproszenie ze stowarzyszenia:

Szanowni Mieszkańcy Szczawna-Zdroju – rok 2021 jest rokiem jubileuszowym, obchodzimy bowiem 800-lecie naszego miasta. Jest to niezwykle piękny jubileusz, dający możliwości do bogatego i pełnego uświetnienia tego roku wypełniając każdy jego miesiąc uroczystościami i działaniami podkreślającymi wyjątkowość tej daty.

Wśród działań Zarządu Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju, który postanowił w godny sposób uczcić 800-letnie urodziny dostojnego jubilata, znajduje się też przedsięwzięcie pod nazwą „800-zdjęć na 800-lecie Szczawna-Zdroju. W związku z tym Członkowie Zarządu Towarzystwa Miłośników Szczawna - Zdroju zwracają się do mieszkańców naszego miasta z prośbą o udostępnienie jednego „ukochanego" zdjęcia z rodzinnego albumu, które obrazuje zarówno osoby na fotografii uwiecznione, jak również ukazuje miejsca naszego pięknego miasta.

Osoby, które zdecydowałyby się udostępnić zdjęcie ze swoich zasobów, przekazałyby je do skopiowania/zeskanowania i tego samego dnia fotografia powróciłaby do swojego właściciela. Zgromadzone fotografie byłyby pod koniec jubileuszowego roku 2021 wyeksponowane na wystawie w jednym z miejsc publicznych Szczawna-Zdroju. Powstałby również z fotografii pamiątkowy album.

Kontakt mailowy: tm.szczawno-zdroj@wp.pl.


Inne inicjatywy:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: DAWNE RONDO TESCO I INNE RONDO Z NOWĄ NAZWĄ
SZCZAWNO-ZDRÓJ: MIESZKAŃCY WYSTĄPIĄ W FILMIE I NIE TYLKO
SZCZAWNO-ZDRÓJ: 800-LECIE Z PIERNIKAMI I PLATFORMĄ WIDOKOWĄ (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: NOWA PROPOZYCJA NAZWY DLA RONDA- SKRZYŻOWANIA
SZCZAWNO-ZDRÓJ Z ZIMĄ I PIOSENKĄ NA 800-LECIE MIASTA (FOTO)Opr. MS
Foto użyczone: Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju