Data wydarzenia: 31.07.2020 16:00 - 02.08.2020 21:00
Miejsce wydarzenia: Szczawno-Zdrój, okolice Hali Spacerowej

Ponawiamy zaproszenie na Ogródek Food Trucków i VIII Międzynarodowy Wałbrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych do Szczawna-Zdroju: jeść i bawić się będzie można trzy dni, ale jest ważna informacja od organizatorów.


Jak już informowaliśmy, w dniach 31 lipca - 2 sierpnia Szczawno-Zdrój zaprasza na Ogródek Smaków Świata w centrum miasta, gdzie ponoć będzie można skosztować specjałów najlepszych kuchni świata. 17 przyczep z różnymi daniami pojawi się w piątek 31 lipca o godz. 16.00 przy deptaku na ul. Kościuszki, obok Hali Spacerowej. W sobotę i niedzielę food-trucki będą już czynne od godz. 12.00, a każdego dnia będzie można zjeść tam kolację, bo zamkną się o 21.00.

A po drugiej stronie Hali Spacerowej, w Parku Zdrojowym zaprezentują się w sobotę 1 sierpnia zabytkowe samochody. Szczawno-Zdrój znalazło się bowiem tradycyjnie na trasie przejazdu VIII już Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych Śladem Księżnej Daisy. Początek o godz. 12.30, automobile i weterani szos wjadą na dwie tury, po około 40 każda, w sumie przyjedzie ich około 80. Będzie prezentacja pojazdów, uczestnicy tradycyjnie założą stroje z epoki, a w muszli koncertowej odbędzie się dla nich konkurs i uhonorowanie zwycięzców.


Ważny apel od organizatorów:

Pamiętajmy o nowych nawykach – dbaj o sobie i bliskich!
Z myślą o bezpieczeństwie uczestników nadchodzących wydarzeń Festiwal Smaków Świata w Szczawnie Zdroju oraz VIII Międzynarodowy Wałbrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad:

- utrzymuj dystans społeczny 1,5 m między pieszymi,
- pamiętaj o zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej, gdy nie da się utrzymać dystansu,
- często myj lub dezynfekuj ręce.

Jak podają oficjalne źródła, epidemia trwa nadal i dlatego nie wszystkie ograniczenia zostały zniesione.Życzymy przyjemnej zabawy - i zdrowej!

A tak było rok temu:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: ZABYTKOWE AUTA I SMAKI ŚWIATA NA DEPTAKU (FOTO)Opr. MS
Foto archiwalne: Elżbieta Węgrzyn