Data wydarzenia: 18.11.2019 11:42 - 20.02.2020 18:00
Miejsce wydarzenia: Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju

Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju organizuje konkurs na napisanie tekstów dla dzieci. Mogą zaśpiewać ze znanymi piosenkarzami!


- Spośród wszystkich nadesłanych do nas wybierzemy 15 tekstów, następnie napiszemy muzykę i wspólnie z dziećmi ze szkół i przedszkola w Szczawnie-Zdroju oraz dziećmi z miejscowości sąsiednich nagramy płytę, na której pojawią się z nami znani artyści - informuje dyrektor Teatru Zdrojowego Mirosław Kowalik.

Ten scenariusz już się wcześniej sprawdził w postaci projektu "Kolędałka" z 2016 roku, w którym na krótko przed śmiercią wziął udział sam Zbigniew Wodecki i właśnie stan zdrowia nie pozwolił mu na przyjazd do Starych Bogaczowic na wielki finałowy koncert w kościele po Bożym Narodzeniu. A i tak na płycie, z której wałbrzyskie Hospicjum im. Jana Pawła II zyskało 20 000 zł, zaśpiewał piosenkę z proboszczem parafii w Starych Bogaczowicach, ks. Zbigniewem Bartosiewiczem. W głośnym projekcie wzięli udział także Dariusz Malejonek, Lidia Pospieszalska, Jan Trebunia-Tutka i inni znani artyści - oraz dzieci z Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach i mieszkańcy miejscowości. Teraz podobna historia wydarzy się w Szczawnie-Zdroju.
Czytaj też: