Data wydarzenia: 21.09.2019 12:00 - 21.09.2019 17:00
Miejsce wydarzenia: Park Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju

Będzie dobra zabawa, ale i warsztaty, będą domki dla owadów zapylających, atrakcje dla dzieci i sporo niespodzianek. Gdzie? W Szczawnie-Zdroju. Kiedy?


Szczawno-Zdrój zaprasza na rodzinny EKO-Piknik połączony z EKO-Jarmarkiem. W sobotę, 21 września, w godz. 12:00-17:00 w Parku Zdrojowym będzie się można nie tylko bawić, ale przede wszystkim uczyć dobrych nawyków związanych z ochroną środowiska. W programie m. in. nauka prawidłowej segregacji odpadów, wspólne zdobienie domków dla owadów zapylających – gmina Szczawno-Zdrój uzyskała tytuł Gminy Przyjaznej Pszczołom; konkursy i warsztaty recyklingu. Dzieci będą mogły także spotkać się z pszczelarzem i zobaczyć jak wygląda ul od środka. Dla uczestników pikniku przewidziano niespodzianki: torebki z nasionami roślin miododajnych, a także ekologiczne torby na zakupy, uszyte przez szczawieńskich seniorów z materiałów z odzysku.

Do tego dmuchańce, bańki mydlane i malowanie buziek oraz ciekawe gry i Angry Birds – wszystkie atrakcje bezpłatne. W Parku Zdrojowym będzie można także zaopatrzyć się w zdrowe produkty i wyroby rękodzielnicze, a na EKO-Jarmarku - w pyszne miody, sery, ceramikę, biżuterię, będzie także stoisko z dekoracjami z recyklingu.

I to nie koniec atrakcji, w bo Hali Spacerowej odbywać się będą w tym czasie Okręgowe Dni Działkowca – przyjadą działkowcy z całego okręgu wałbrzyskiego, nie zabraknie występów artystycznych i prezentacji najpiękniejszych ogrodów. Organizatorzy zapraszają
w imieniu burmistrza Szczawna-Zdroju Marka Fedoruka.

Opr. MS
Foto: Elżbieta Węgrzyn