Wiemy już, jaki będzie "hymn" jubileuszu 800-lecia Szczawna-Zdroju. Wiemy też, jacy znani piosenkarze nagrają go wspólnie ze szczawieńskimi dziećmi. I będzie coś jeszcze.Teatr Zdrojowy przekazał już wyniki konkursu na tekst piosenki dotyczącej Szczawna-Zdroju z okazji obchodów 800-lecia miasta. Jak czytamy w werdykcie jury: Nie był to łatwy wybór, ponieważ wszystkie nadesłane prace miały swoje walory. Zwycięzcom gratulujemy, przypominając nieustannie, że tego typu konkursy nie mogą być jak zawody sportowe i ci, którzy nie wygrali, nie powinni czuć się przegrani.Piosenka pani Elżbiety Wcisło uzyska teraz swój byt muzyczny - i to w nie byle jakim towarzystwie.

- Zaprosiłem do współpracy Darka Malejonka i Janka Trebunię-Tutkę, obaj już wkrótce nagrają ten utwór wspólnie z dziećmi ze Szczawna-Zdroju, napisałem już do niego muzykę. Mamy tu fajny tekst o Szczawnie i nakręcimy w mieście teledysk, na co już pozyskaliśmy środki. Na pewno będziemy chcieli pokazać w nim miasto, ale przede wszystkim ludzi, sytuacje, gościnność, ciekawie zilustrować tekst. Mam też nietypowy pomysł, na razie nie chcę go zdradzać. Tekst również na razie trzymamy w tajemnicy - mówi Mirosław Kowalik, dyrektor Teatru Zdrojowego i muzyk grupy Raz Dwa Trzy.

Jak dodaje dyrektor, na konkurs przyszło wiele bardzo dobrych tekstów, które na pewno nie skończą tu swojego życia - zostaną wykorzystane w jednej z kolejnych produkcji płytowych bądź scenicznych Teatru, podobnie jak teksty ze wcześniejszego konkursu na piosenkę dla dzieci, bo nie wszystkie nadesłane, a ocenione wysoko zmieściły się na płycie.


O jubileuszu 800-lecia pisaliśmy już:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WYJĄTKOWA PUBLIKACJA Z... 2021 ROKU
SZCZAWNO-ZDRÓJ: STARE I NOWE ZDJĘCIA NA 800-LECIE MIASTA
SZCZAWNO-ZDRÓJ: DAWNE RONDO TESCO I INNE RONDO Z NOWĄ NAZWĄ
SZCZAWNO-ZDRÓJ: MIESZKAŃCY WYSTĄPIĄ W FILMIE I NIE TYLKO
SZCZAWNO-ZDRÓJ: 800-LECIE Z PIERNIKAMI I PLATFORMĄ WIDOKOWĄ (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: NOWA PROPOZYCJA NAZWY DLA RONDA- SKRZYŻOWANIA
SZCZAWNO-ZDRÓJ Z ZIMĄ I PIOSENKĄ NA 800-LECIE MIASTA (FOTO)


Opr. i zdjęcie: Magdalena Sakowska