W Szczawnie-Zdroju w grudniu będzie się wiele działo - pisaliśmy już o jarmarku i nowych iluminacjach, ale pojawi się też zbiórka charytatywna na rzecz Pani Lidki, a od dziś (1 grudnia) wodny prezent dla mieszkańców i liczne imprezy.


Pomóżmy Pani Lidce

Szczawieński Jarmark Bożonarodzeniowy zbliża się wielkimi krokami, na odwiedzających go podczas dwóch jarmarkowych dni 14 i 15 grudnia czeka mnóstwo pięknego rękodzieła, świąteczne smakołyki, koncerty kolęd, wspólne zdobienie choinki i wiele innych atrakcji.
Ale jednym z ważniejszych akcentów dwudniowego wydarzenia będzie zbiórka pieniędzy na leczenie mieszkanki Szczawna-Zdroju, Pani Lidki. Mama dwójki dzieci walczy z ciężką chorobą, potrzebne są pieniądze na bieżące leczenie oraz terapię zagraniczną.

Zbiórkę organizuje Przedszkole Miejskie, będzie można wrzucać datki do puszek lub kupować świąteczne wypieki, przygotowane przez Radę Rodziców.

Cały dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na leczenie pani Lidki.
Wystarczy, że jesteś mieszkańcem

Atrakcyjny prezent świąteczny przygotowała spółka Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. dla mieszkańców Szczawna-Zdroju.
W okresie od 1 grudnia do 28 lutego przyszłego roku można będzie skorzystać z pijalni w atrakcyjnych cenach. Wejście jednorazowe - 1,50 zł, trzykrotne w ciągu dnia - 3 zł. Wystarczy okazać poświadczenie zameldowania w Szczawnie-Zdroju.To pomysł będący odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców, trzeba też zaznaczyć, że inicjatorem działań jest pan Marian Widyński, mieszkaniec Szczawna-Zdroju, który w ramach aktywności obywatelskiej zwrócił się do Zarządu Spółki z pismem o rozważenie możliwości zastosowania ulgi przy wejściu do pijalni właśnie dla mieszkańców. Okazało się, że pomysł chwycił.


Zwierzaki też się cieszą

Uczniowie z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju zebrali ponad 300 kg karmy dla zwierząt oraz żwirku w ramach dorocznej akcji zbiórki dla schronisk i przytulisk. 
Rekordzistami zbiórki są: Igor Stapiak (klasa 6A), Łukasz Bochniarz (klasa 2B), Tomasz Fomenko (klasa 5C) oraz siostry Karolina i Julita Bęben (klasy 3A i 1A).
Inicjatorką akcji jest Joanna Rychlik, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i plastyki.

Zwycięzcy otrzymali Dyplom Przyjaciela Zwierząt oraz nagrody rzeczowe. Wszystkie nagrody oraz tort niespodziankę dla uczestników ufundowała Ramona Bukowska, radna Powiatu Wałbrzyskiego, która od lat wspiera akcję.W tym roku zebrana karma trafiła do kotów z Zamku Książ, oraz do czworonożnych podopiecznych Katarzyny Ptasińskiej współpracującej między innymi z Fundacją Mam Pomysł, twórcami projektu Mania Pomagania, którego celem jest niesienie pomocy zwierzętom domowym, dzikim i gospodarskim.


Mnóstwo wydarzeń, koncertów, a na finał balet

Grudzień w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego zapowiada się bardzo interesująco. Oto kilka wybranych propozycji:

05.12 Kabaret Młodych Panów „To jest chore!” godz. 18:00 cena biletów 65 zł. Salwy śmiechu gwarantowane.
13.12 Koncert „Świąteczny czas...” w wykonaniu muzyków sekcji instrumentalnej Wałbrzyskiej Szkoły Talentów godz. 16:30, cena biletów 10 zł.
17.12 Jasełka w wykonaniu uczniów MSP, godz. 11:00 oraz 19:00, wstęp wolny.
20.12 Wspólne kolędowanie z zespołem ”LIKO BEND”.
28.12 Koncert Janusza „Yaniny” Iwańskiego – polski muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista (artysta wykona 4 utwory ze szczawieńskimi dziećmi.) cena biletu 25 zł, godz. 19:00.Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: ŚWIĄTECZNE ILUMINACJE I IMPREZY
SZCZAWNO-ZDRÓJ: MOŻNA SIĘ ZGŁASZAĆ NA JARMARK BOŻONARODZENIOWY

Opr. MS
Foto: Magdalena Sakowska, Elżbieta Węgrzyn, użyczone UM Szczawno-Zdrój