Data wydarzenia: 29.05.2021 10:00 - 29.05.2021 17:00
Miejsce wydarzenia: Szczawno-Zdrój - szczegóły w treści

Kochacie bieganie z psami i marzyliście o powrocie zawodów w dogtrekkingu do Szczawna-Zdroju? Jest dobra wiadomość!


Naprawdę! Zrobimy to znowu!!! 29.05.2021 - Inauguracja Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Szczawnie-Zdroju! Ruszamy na szlak! W Szczawnie-Zdroju otworzymy tegoroczny sezon. Wreszcie znów możemy zaprosić Was na dogtrekking. Wierzymy, że już nic nas nie powstrzyma i zobaczymy się w Sudetach Środkowych – zapisy rozpoczęte! - cieszą się organizatorzy, a my z nimi, bo każdy przejaw powrotu do normalności jest na wagę złota.

Oczywiście impreza odbędzie się w reżimie sanitarnym, ale nie będzie to duże utrudnienie - chodzi o starty indywidualne co 30 sekund.

- W tym roku mała zmiana, będziemy startować ze Słonecznej Polany i ze względu na starty indywidualne będzie trzeba podczas rejestracji zaznaczyć godzinę w formularzu. Także do biura zawodów będzie się można zgłaszać na wcześniej umówioną godzinę. Trasy w tym roku będą prowadziły w okolicach Chełmca, szlakami turystycznymi. Jak wcześniej, uczestnicy będą otrzymywali mapki i docierali za ich pomocą do punktów kontrolnych. Jedyny limit dotyczący psów to ukończony rok, oczywiście także obowiązkowe szczepienia i książeczka weterynaryjna do wglądu - mówi Paweł Bąk, organizator imprezy.

Podczas Pucharu na Słonecznej Polanie będą dostępne dwa dystanse mini (15 km) oraz mid (25 km).

- Przewidujemy starty rodzinne z jednym psem - od dwóch do sześciu osób. Limit zawodników to 200 osób. Imprezy integracyjnej po zawodach oczywiście nie będzie, ograniczona będzie także ceremonia dekoracji, ale będą ciekawe nagrody - bony towarowe o wartości do kilkuset złotych oraz różne gadżety - dodaje organizator.

Rejestracja przez stronę organizatora - dogtrekking.com.pl, są jeszcze wolne miejsca, ale lepiej się pospieszyć. Termin na dokonanie opłaty startowej to 3 dni od daty zgłoszenia (jednak nie później niż 20.05). Ze względu na konieczność rezerwacji godzin startów, po tym czasie nieopłacone zgłoszenia będą usuwane.

Program

Piątek:

19.00 - 20.00 - I odprawa weterynaryjna, weryfikacja zgłoszeń

Sobota:

8.00 - 9.30 - II odprawa weterynaryjna, weryfikacja zgłoszeń
9.45 - odprawa techniczna zawodników (MID i MINI)
10.00 - start zawodników w kategorii MID i MINI
od 13.00 - ciepły posiłek regeneracyjny (do wyboru mięsny i bezmięsny)
17.00 - dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród (godzina uzależniona od powrotów uczestników z trasy)

W dniach 21-28 maja będzie możliwość zgłoszenia na zawody z opłatą w biurze zawodów. Opłaty podczas rejestracji internetowej do 10 dni przed imprezą: 60 (mini) i 70 zł (mid) oraz 50 i 60 zł w kategorii rodzinnej. W biurze już odpowiednio 80 i 90 zł, a 65 i 75 zł w kategorii rodzinnej. Z kartą dogtrekkera - zniżka. A kibice na Słonecznej Polanie również mile widziani, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności.


Fotorelacje z poprzednich zawodów:

2019:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: I POMKNĘLI NA TRÓJGARB ZE SWOIMI PSAMI (FOTO)

2017:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: BIEG NA KILKASET ŁAP I NÓG (FOTO)


Magdalena Sakowska
Foto archiwalne: JK