Dużo się działo w ten weekend i tuż przed w Szczawnie-Zdroju: działalność wystawową zainaugurowano w Wieży Anny, można wziąć udział w konsultacjach na temat przyszłości miasta, seniorzy mają gdzie się spotykać, walczyli tenisiści na wózkach - i Chełmiec.


Poruszająca wystawa pod wymownym tytułem "Dla ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant - dla mnie tata" w niedzielę została otwarta w Wieży Anny w Szczawnie-Zdroju. - Dziękuję za te inicjatywę, mam nadzieję że każdy, kto zajrzy przez najbliższy tydzień do Wieży Anny, spojrzy na zawód strażaka, ratownika czy policjanta inaczej - mówił Łukasz Kurjata, zastępca burmistrza Szczawna-Zdroju.Wystawa na wieży w Szczawnie to wspólna inicjatywa Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury oraz Fundacji Dorastaj z nami, a także radnej powiatowej Ramony Bukowskiej i Andrzeja Sikonia, honorowego właściciela wieży, który poświęcił swój własny czas, by zainstalować tablice. Zaprasza
mieszkańców i gości - wystawę można oglądać codziennie do 22 września od 12:00 do 18:00. Wstęp wolny.


A urząd miasta mieszkańców do włączenia się aktywnego w sprawy miasta, zwłaszcza, że trwają właśnie konsultacje społeczne poświęcone Strategii Rozwoju Uzdrowiskowej Gminy Miejskiej Szczawno-Zdrój do 2030 roku. Rozpiska na plakacie.Ponad 776 tys. zł kosztowała adaptacja i remont pomieszczeń przy ul. Sienkiewicza 40 w Szczawnie-Zdroju, w których oprócz świetlicy środowiskowej i Klubu Abstynenta Nowe Życie działa teraz także Klub Senior +. W czwartek 12 września obiekt ponownie zainaugurował swoją działalność.- To przykład prawdziwej, społecznej integracji, bo pod jednym dachem spotykają się starsi i dzieci ze świetlicy środowiskowej – komentuje burmistrz Marek Fedoruk. – Cieszę się, że powstało takie miejsce w Szczawnie-Zdroju, miejsce aktywizacji społecznej, przyjazne, wyposażone w zaplecze socjalne, kuchnię. Gmina sfinansowała remont pomieszczeń, koszt to ponad 776 tys. zł, z czego 150 tys. zł otrzymaliśmy w ramach rządowego programu Senior +.

Placówka czynna jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00, wszystkie zajęcia są nieodpłatne. Więcej informacji pod numerem telefonu: 503 515 173. To druga placówka z ofertą dla osób 60+ w Szczawnie-Zdroju, od kilku lat funkcjonuje Dom Dziennego Pobytu Senior-Wigor. Obie placówki nie będą ze sobą konkurować, lecz uzupełniać się.W weekend w Szczawnie odbywał się Ogólnopolski Turniej Tenisa na Wózkach, w którym wzięło udział 16 zawodników zrzeszonych w 10 klubach w kraju, w tym czołowi przedstawiciele tej dyscypliny, którzy walczyli na kortach KT Szczawno-Zdrój.A do tego turyści, odwiedzający górę Chełmiec, mogli w miniony weekend ponownie liczyć na możliwość bezpłatnego wejścia na wieżę widokową i darmowy poczęstunek w postaci kawy i herbaty. Przypomnijmy, że z końcem sierpnia samorząd odzyskał prawa do nieruchomości, niemal natychmiast została turystom udostępniona bezpłatnie wieża widokowa. Zlecona została koncepcja na ponowne zagospodarowanie szczytu pod kątem turystyczno-rekreacyjnym, a na razie, dopóki pogoda pozwala, wieża czeka na turystów w każdy weekend w godzinach 9:00-17:00.Coś dla siebie znajdą także przedsiębiorcy: SZCZAWNO-ZDRÓJ ZAPRASZA PRZEDSIĘBIORCÓW (PROGRAM KONFERENCJI)


Opr. MS
Foto użyczone: UM Szczawno-Zdrój