Data wydarzenia: 06.12.2019 17:00 - 06.12.2019 21:00
Miejsce wydarzenia: Boguszów-Gorce - szczegóły w treści

Nie ma szans na świąteczne ciężarówki pewnego producenta napojów? To nic, przyjadą lepsze samochody... z Mikołajem i to na sygnale. Strażacy z OSP Gorce mają mikołajkową niespodziankę dla dzieci. Gdzie i kiedy będzie można spotkać ich głośne, oświetlone wozy?

Głośno i mokołajowo

- Mamy w planach przejechać przez wszystkie dzielnice miasta z Mikołajem przyozdobionym świątecznie samochodem - mówi Przemysław Guzik, naczelnik OSP Gorce. Pomysłodawcami mikołajkowego objazdu po mieście są m.in. młodzi druhowie i druhny tej jednostki. To oni wymyślili, że sprawią dzieciom radość przez odwiedzenie wszystkich dzielnic miasta z Mikołajem. Zainwestowali w świąteczne lampki, które ozdobią niezawodnego Jelcza ratowniczo-gaśniczego oraz strażackiego Volkswagena T4. - Mikołaj będzie gościł w jednym z wozów. Na każdym postoju będzie zachęcał dzieci do wspólnych zdjęć. Chcemy uatrakcyjnić młodym mieszkańcom to radosne święto i być tego dnia razem z nimi - zaznacza strażak. Próba oświetlenia

Uczestniczyliśmy w próbie montażu oświetlenia i mikołajowych dekoracji w garażu remizy w Gorcach. Druhowie Karina Nowak, Maja Orłowska, Łukasz Stefaniak i Szymon Sęk przygotowali dekoracje świąteczne, które na jeden dzień zmienią auto ratowniczo-gaśnicze w sanie sympatycznego świętego. - Oświetlone będą "kontury" auta na styl amerykański znany ze świątecznych ciężarówek. Przygotowana jest też czapka, oczy oraz broda. Mikołaj będzie miał wygodny tron oraz renifera Rudolfa - wylicza Karina Nowak, zastępca naczelnika OSP Gorce. Udało nam się ustalić, że w roli renifera wystąpi strażacki VW T4, a i sam Mikołaj będzie miał strażackie przeszkolenie... więc w razie potrzeby pomoże druhom. Strażacy podzielili się też już z sympatycznym świętym swoje wielkie życzenie... chcieliby móc zabrać go w przyszłym roku na barwny mikołajkowy przejazd po gminie nowym wozem strażackim.
Podświetlony świątecznie będzie też maszt górujący nad remizą. Wypatrujcie, bo będzie go po zmroku widać z daleka.   Wieczorny przejazd świątecznie oświetlonych wozów na sygnale spodoba się sympatykom bohaterskich druhów, a miasto zyska może nową mikołajkową tradycję... i własny "konwój świątecznych samochodów... tyle, że strażackich".


Gdzie spotkacie strażaków z Mikołajem i ich świąteczny wóz?


Polecamy też:
STRAŻACY Z OSP GORCE: NOWY SPRZĘT, A WKRÓTCE NOWY SAMOCHÓD [FOTO]
WAŁBRZYCH I REGION: OSP MAJĄ PIENIĄDZE NA NOWY SPRZĘT [FOTO i LISTA]

STRAŻACY, BOKSERZY - CO ICH ŁĄCZY?


Przypominamy wizytę świątecznej ciężarówki:
- w 2017 w Wałbrzychu:
ŚWIĄTECZNA CIĘŻARÓWKA CIĘŻARÓWKA W STAREJ KOPALNI [FOTO I FILM]
- w 2016 roku w Świdnicy
ŚWIĄTECZNA CIĘŻARÓWKA BIJE REKORDY [FOTO]

Czy świąteczna ciężarówka odwiedzi w 2019 roku Wałbrzych?

Elżbieta Węgrzyn
fot. ELW i bez logo OSP Gorce