Data wydarzenia: 06.12.2018 11:00 - 21.12.2018 19:00
Miejsce wydarzenia: Różne lokalizacje

Już wkrótce w Wałbrzychu na Rynku rusza jarmark świąteczny - ale nie tylko tam! Gdzie jeszcze przygotowano podobne atrakcje? Na pewno w Szczawnie-Zdroju. Będzie też można pomóc.


Wałbrzych
WAŁBRZYCH 2018 Z NIESPODZIANKĄ POD JEMIOŁĄ

Swoje jarmarki oraz kiermasze świąteczne organizują też szkoły i stowarzyszenia, np. rękodzieło wałbrzyskich seniorów ze z Klubu Seniora Podzamcze i Stowarzyszenia Radość Życia można podziwiać i zakupić do piątku - 7 grudnia - w Multimedialnej Filii Bibliotecznej na Podzamczu w godzinach jej otwarcia.  

Szczawno-ZdrójGłuszyca


Świąteczne stroiki, ozdoby i przysmaki czekać będą na odwiedzających Głuszycki Jarmark Bożonarodzeniowy, który zorganizowany zostanie w piątek 14 grudnia w godz. od 15:00 do 19:00 w Parku Jordanowskim w Głuszycy. Nie zabraknie także wspólnie śpiewanych kolęd i wyjątkowo ciepłej atmosfery zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Zgłoszenia sołectw, lokalnych twórców i przedsiębiorców, którzy zechcą wystawić swoje produkty na jarmarku, przyjmowane są pod nr tel. 503 102 817 do 7 grudnia.

Mieroszów

W sobotę 15 grudnia o godzinie 14.00 na Rynku w Mieroszowie odbędzie się Jarmark Świąteczny. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w tej pięknej, przedświątecznej imprezie, która jest doskonałą okazją do tego, aby w gronie rodzinnym, znajomych i przyjaciół poczuć przedświąteczną atmosferę, posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, zasmakować świątecznych potraw, zwiedzić stoiska z wyrobami czy zobaczyć żywą szopkę.Walim


Gmina Walim zaprasza mieszkańców oraz turystów na Kiermasz Świąteczny do Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu w czwartek, 6 grudnia 2018 r. w godz. 11:00 – 13:00. W tym wyjątkowym czasie, CKiT staje się tłem dla bajkowej scenerii, a magia świąt oczaruje każdego! Kiermasz Świąteczny to także idealne miejsce dla tych, którzy swoim bliskim pragną podarować coś wyjątkowego. Będzie można wybierać świąteczne podarunki spośród wielu unikatów stworzonych przez lokalnych rękodzielników.

Stare Bogaczowice

Tu z kolei trwa akcja "Książka od serca". Każdy z Was może pomóc włączając się w zbiórkę. 8 grudnia, od godz. 14:00 do 16:00 będzie można ofiarować książki, płyty CD i winylowe. Zbiórka odbędzie się w świetlicy wiejskiej w Gostkowie. Całość darów trafi na kiermasz, z którego środki przekazane zostaną na Hospicjum dla dzieci we Wrocławiu. Każda książka i płyta jest ważna, organizatorzy zachęcają też do wzięcia udziału w późniejszym kiermaszu. 


Świdnica

Już 14 grudnia rozpocznie się Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Do 21 grudnia na czterdziestu stoiskach, w drewnianych straganach wystawienniczych, świdniczanie będą mieli okazje kupić między innymi: ekoprzetwory, miody, wędliny, rękodzieło drewniane, czekoladki, kołacze, ceramikę użytkową i artystyczną, biżuterię ręcznie robioną czy też smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich. Więcej informacji wkrótce.

Wrocław: RUSZYŁ NAJWIĘKSZY JARMARK ŚWIĄTECZNY NA DOLNYM ŚLĄSKU

Opr. MS
Foto: ilustracyjne, użyczone: organizatorzy