Data wydarzenia: 05.10.2016 16:30 - 05.10.2016 19:00
Miejsce wydarzenia: Kościół w Starym Lesieńcu

Już w najbliższą środę w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Starym Lesieńcu zostanie pokazany spektakl o św. Wojciechu. To część Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej.

W misterium pt. "Wojciechowe ślady", reżyserowanym przez Danutę Gołdon-Legler z Ogólnopolskiego Teatru William-Es, wystąpią profesjonalni aktorzy ze scen wrocławskich i warszawskich: Artur Bisaga, Kacper Rosanowski, Sławoj Jędrzejewski i Wojciech Gawryś, a także sama reżyser. Podkład muzyczny stanowić będą utwory Henryka Góreckiego. Rozpocznie się po mszy św. o godz. 16.30 w środę 5 października. Wstęp jest wolny.


 

- Spektakl przedstawia dzieje św. Wojciecha od momentu jego przybycia na dwór księcia Bolesława Chrobrego, wyprawę do pogan i śmierć w świętym gaju. Będziemy się starali ukazać przesłanie św. Wojciecha, który zawsze podkreślał, że nie należy nawracać mieczem, lecz słowem, miłością i wiarą – mówi reżyser.

 


Spektakl będzie pokazany w październiku również w innych dolnośląskich kościołach, między innymi w Świebodzicach i Nowej Rudzie, także w związku z Dniami Kultury, a w Kudowie-Zdroju z okazji otwarcia kolejnego etapu Szlaku św. Wojciecha. Szlak ten zainaugurowano w Pradze na wiosnę, a wkrótce zostanie otwarty kolejny jego etap, właśnie w Kudowie. Będzie oznakowany charakterystycznymi symbolami związanymi ze św. Wojciechem – rękawicą i różą, a prowadzić będzie przez Gniezno na północ, do miejsca śmierci św. Wojciecha.

 

Tekst: Magdalena Sakowska
Foto użyczone: Ogólnopolski Teatr William-Es