Czego dotyczy i gdzie się ma znaleźć wałbrzyski mural, za którego projekt można dostać 5000 zł?


Prezydent Wałbrzycha zaprasza do udziału w konkursie na projekt i wykonanie muralu pod hasłem „Mural na Placu Górnika” inspirowanego i promującego Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Celem konkursu jest wyłonienie projektu, który zostanie wykonany na elewacji budynku znajdującego się przy Placu Górnika. Tematyka muralu powinna wpisywać się w przestrzeń architektoniczną miasta tworząc oryginalną kompozycję plastyczną dotyczącą Starej Kopalni – podobno największej atrakcji poprzemysłowej w Polsce, mieszczącej się na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego „Julia” ("Thorez”).

Jak informują przedstawiciele magistratu, mural powinien budzić pozytywne emocje wśród mieszkańców miasta i gości. Powinien prezentować Wałbrzych jako miasto nawiązujące do tradycji wałbrzyskiego górnictwa węglowego (jego historię i kulturę) oraz informować o zabytku Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej urzędu miasta. Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim brać udział osoby pełnoletnie, a także zespoły autorskie złożone z kilku osób. Zespół autorski winien wskazać reprezentanta upoważnionego do występowania wobec organizatora w imieniu jego członków. Członkowie zespołu autorskiego muszą być związani ze sobą umową w celu realizacji wspólnego przedsięwzięcia, pod warunkiem, że poszczególni członkowie zespołu nie wezmą udziału w konkursie jako indywidualni uczestnicy.


Dla autora najlepszej pracy przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł brutto. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronach internetowych gminy Wałbrzych.

Osobami do kontaktu w sprawie konkursu są:

  • Justyna Pichowicz, tel. 74 64 44 710
  • Agnieszka Torzecka, tel. 74 64 44 711 e-mail: rewitalizacja@um.walbrzych.pl


O muralach pisaliśmy:
WAŁBRZYCH REGION: POWSTAŁ TU MURAL ZWIĄZANY Z SERIALEM (FILM)

WAŁBRZYCH: TAKI MUFLON PO DRODZE NAD JEZIORO BYSTRZYCKIE (FOTO)
WAŁBRZYCH: BĘDZIE MURAL LEGENDY KOSZYKÓWKI
WAŁBRZYCH: BARWNE MURALE OZDOBIĄ ŚRÓDMIEŚCIE (FOTO)
Rajmund Niwiński - wielka osobowość Boguszowa doceniona [ZDJĘCIA]

FESTIWAL SPEKTRUM: PIWOWARSKI, PIEPRZYCA, SUJECKA I... WAJDA.Opr. MS
Foto archiwalne ilustracyjne: Elżbieta Węgrzyn