5 czerwca na mieszkańców Boguszowa-Gorc przy ul. Kosynierów w Starym Lesieńcu czekały konkursy, zawody sportowe i swojskie jadło. Ważne okazały się też wyniki rozgrywek piłkarskich - i kto komu dokopał - kawalerowie czy żonaci. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Rok przymusowego siedzenia w domu i wyjątkowo zimna wiosna sprawiły, że podczas czerwcowego weekendu mieszkańcy Wałbrzycha i regionu szukali okazji do spędzenia czasu pod chmurką. Taką sympatyczną okazją był piknik na Starym Lesieńcu - kwintesencja imprezy sportowo-rekreacyjnej.Dwa lata temu podobna impreza przyciągnęła do centrum dzielnicy wielbicieli imprez w plenerze, a pierwszy Piknik Rodzinny w 2021 miał aspiracje na powtórzenie tego sukcesu.
Zaplanowano atrakcje dla całej rodziny. Na dzieciaki czekały kucyki szetlandzkie - Nikola i Kajtek - z Lubawki


oraz d
muchańce i konkursy z nagrodami Rodzice nie musieli się martwić o sobotni posiłek, bo wystarczyło wesprzeć Fundację na Pomoc Zwierzętom, by skosztować specjałów kuchni polowej, czyli bigosu, swojskiej grochówki i pieczonych kiełbasek, a także dwóch rodzajów pierogów, chleba domowego wypieku ze smalcem i ogórkiem. Były też słodkości i przekąski z kukurydzy oraz piwo...A także loteria fantowa  - również na rzecz boguszowskiej fundacji.Za możliwość urządzenia festynu w cieniu kasztanów pani Annie Włodarczak oraz wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy instytucjom miejskim podziękował p.f. burmistrza miasta Krzysztof Kumorek. P
ogoda dopisała, więc nie brakowało nastrojów piknikowych, a także rywalizacji sportowej. Na początku zagrali młodzi wielbiciele piłki nożnej, a następnie - w skwarne popołudnie na boisko wkroczyły drużyny żonatych i kawalerów wspierane przez ochotniczkę z Wałbrzycha.

Kto wygrał? Cóż... kawalerowie 8:2, ale złoty płyn podzielili między obie drużyny sprawiedliwie.
Jak to było 2 lata temu?
Stary Lesieniec: Na festynie miło czas spędzali duzi i mali [FOTO]

Inne imprezy plenerowe:
Boguszów: Święto plonów z muzyką i smakołykami [FOTO]

Dzikowiec: Chodzili z kijkami oraz biegali duzi i mali [ZDJĘCIA]
Dzikowiec zachęca panoramą z wieży widokowej [ZDJĘCIA]
Jesienne Święto Plonów: Tak bawiły się Kuźnice [ZDJĘCIA]


fot. Elżbieta Węgrzyn