Data wydarzenia: 13.07.2018 10:00 - 13.07.2018 17:00
Miejsce wydarzenia: Zalew w Starych Bogaczowicach, start spaceru na stadionie sportowym

Z okazji przewidywanego ładnego weekendu - a temperatury według prognoz mają mocno przekroczyć 20 stopni - przypominamy, że mamy w okolicach naszego miasta sympatyczny zbiornik wodny w lesie, gdzie można popływać, a teraz ma się tam pojawić nowa atrakcja.


Sezon wakacyjny nad Zalewem w starych Bogaczowicach trwa. Na miejscu dostępna jest piaszczysta plaża, plac zabaw dla dzieci, a od tego weekendu jeszcze coś przybędzie. Na miłośników mocniejszych wrażeń czeka strzelnica i paint-ball. Z kąpieliska można korzystać w obecności ratowników, którzy są nad zalewem od piątku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00.

-
Na terenie Zalewu obowiązuje zakaz rozpalania ogniska i grilla. Jeśli chcemy rozpalić ognisko, możemy skorzystać ze specjalnie do tego przygotowanego i bezpiecznego miejsca. Wystarczy uiścić symboliczną opłatę. Zarówno wstęp na teren Zalewu, jak i parking są całkowicie bezpłatne. Każdego dnia można można skorzystać z bogatej oferty Karczmy "Jedynak", wśród której znajduje się świeży, bogaczowicki pstrąg - zaprasza Ilona Bujalska, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.A nowa atrakcja, o której pisaliśmy już TUTAJ, to minigolf.
Stowarzyszenie "Jedynak", Sudeckie Stowarzyszenie Strzeleckie oraz Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne zapraszają na oficjalne otwarcie placu do mini golfa, który powstał nad Zalewem w Starych Bogaczowicach. Wydarzenie to odbędzie się w najbliższy piątek, 13 lipca o godz. 13:00. "Mini Golf" to miejsce integracji i wspólnej zabawy, dofinansowane ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Lubawce.

Również 13 lipca, w najbliższy piątek, seniorzy ze Starych Bogaczowic poznają tajniki nordic-walking i wykorzystają je podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem sudeckim. Wycieczka zaczyna się o godz. 10:00 na stadionie sportowym w Starych Bogaczowicach. Po przemarszu wszyscy uczestnicy spotkają się nad Zalewem przy ognisku i wspólnym pieczeniu kiełbasek (poczęstunek zapewniają organizatorzy). Akurat dotrą na debiut minigolfa!

Kolejna wycieczka z instruktażem nordic-walking odbędzie się w ostatni weekend lipca. Seniorzy, wraz z przewodnikiem, odwiedzą zamek Cisy. Spotkania realizowane są w ramach zadania publicznego "Aktywny senior to zdrowy senior" przez Fundację Edukacyjno-Społeczną "Polny Kwiat", Uniwersytet Trzeciego Wieku Stare Bogaczowice oraz Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach.

Czytaj też:
AUTOBUS LINII NR 8 DO STRUGI I STARYCH BOGACZOWIC