Data wydarzenia: 10.10.2017 12:00 - 12.10.2017 17:00
Miejsce wydarzenia: Centrum Ceramiki Unikatowej Parku Wielokulturowego ,,Stara Kopalnia”

Na ogół przychodzimy na wystawę, żeby obejrzeć gotowe już rzeźby. Tym razem możemy zobaczyć cały proces od początku.


,,Dolok” to próba dotarcia do genezy ceramiki, rzeźby i architektury, studium najprostszych form nie w poszukiwaniu perfekcji tylko ekspresji. Interesuje mnie prostota formy, ślady rąk na powierzchni, proporcje i rozmiar prac. Skala jest taką samą wartością jak kolor czy kształt – zmienia całkowicie relację pomiedzy materią a człowiekiem.

M.Puszczynski

Od października 2017 do stycznia 2018 w galerii Centrum Ceramiki Unikatowej Parku Wielokulturowego ,,Stara Kopalnia” będzie prezentowana kolekcja rzeźb pt. ,,Dolok” Michała Puszczyńskiego.  Najnowszy projekt artysty to cykl masywnych, monochromatycznych rzeźb ceramicznych, odnoszących się do pierwotnych form architektury. Uproszczone bryły, kontrast i skala prezentowanych prac budują wrażenie miejsca kultu, wybudowanego z  form, których funkcja została zapomniana, a cel, dla którego były tworzone, jest nieznany.

Otwarcie wystawy zostało zaplanowane na 12 październik, godz. 17.00, a w dniach 10-11 października w Centrum Ceramiki Unikatowej artysta będzie na oczach publiczności budował rzeźbę, demonstrując techniki ceramiczne, których  używa do tworzenia swoich prac.

Michał Puszczyński (1976) tworzy rzeźby, instalacje, wykorzystując ceramikę jako główne medium. Prekursor wykorzystania dalekowschodnich metod wypalania ceramiki w Polsce. Udział w ponad 200 wystawach, sympozjach i projektach artystycznych w Europie , USA,  Azji. Uzyskał stopień doktora w 2013 roku, pracuje jako adiunkt w Katedrze Ceramiki na Wydziale Ceramiki i Szkła ASP Wrocław.

Opr. Magdalena Sakowska
Foto: użyczone - Stara Kopalnia