Groźne skorpiony i włochate pająki od soboty 8 lutego czekają na wielbicieli egzotyki w Starej Kopalni. Co jeszcze instytucja ta przygotowała dla dzieci i młodzieży na tegoroczne ferie, a co dla wielbicieli kina? Zobaczcie zdjęcia drapieżnych pajęczaków, może zechcecie je zobaczyć na żywo?


Na początek pająki i skorpiony


Atrakcją rozpoczynającą ferie zimowe w Starej Kopalni (8-23.02.2020 r.) jest
wystawa pająków i skorpionów, składa się z 35 żywych okazów. Wśród nich znalazł się jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata - Latrodectushasselti – bliski kuzyn czarnej wdowy, a także jeden z największych gatunków ptasznika Theraphosastirmi i różnorakie skorpiony. Ekspozycja pozwala poznać te niezwykłe stworzenia oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym.

O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego pająka na ręce, a opiekun wystawy odpowie na wszystkie pytania i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków. Wydarzenie jest biletowane, zakup biletów jest możliwy bezpośrednio przy wejściu na ekspozycję. Bilety 15 i 10 zł, grupowe 8 zł, rodzinne (4 osoby) - 40 zł.
Ferie - a co w nie?

Wałbrzyska instytucja już po raz kolejny organizuje zajęcia w trakcie ferii zimowych dla gości ze wszystkich województw - oferta obowiązuje od 13 stycznia do 23 lutego.
W trakcie ferii Stara Kopalnia zaprasza na Rodzinne Niedziele (15 zł od osoby). W ofercie znalazły się zajęcia edukacyjne Szychta Fuksów czyli pierwsza zmiana młodych górników. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądał dzień pracy górnika, spróbują swoich sił przy lekkich pracach górniczych oraz poznają kopalniane legendy. Oprócz zajęć na rodziców i dzieci czekają także warsztaty zdobnicze oraz lepienie w glinie w Centrum Ceramiki Unikatowej.

Oferta przeznaczona jest dla grup zorganizowanych, zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00. Koszt zajęć i warsztatów: od 15 do 20 zł/os. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Informacje oraz rezerwacja: edukacja@starakopalnia.pl lub 74 667 09 12.

Plan Rodzinnych Niedziel:

26.01.2020 r. - Lepienie w glinie
2.02. i 16.02.2020 r. - Szychta Fuksów
9.02 i 23.02.2020 r. - Warsztaty zdobnicze

Od poniedziałku do piątku grupy zorganizowane mogą skorzystać z oferty zajęć edukacyjnych. W ofercie znalazły się m.in. górnicze prace, podczas których dzieci dowiedzą się, jak wyglądała praca górnika - oraz gry terenowe odbywające się na terenie całego obiektu. Do wyboru są również warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej gdzie uczestnicy będą mogli lepić w glinie lub malować na szkle. Istnieje także opcja zwiedzania Starej Kopalni z przewodnikiem - byłym górnikiem.
Zajęcia odbywają się w tygodniu, w godzinach 9.00-16.00. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Atrakcje czekają wielbicieli kina


9 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na Oscar Nominated Short Films 2020 do Kawiarni Sztygarówka. To trzecia już edycja pokazu filmów krótkometrażowych w Starej Kopalni. Oscar Nominated Shorts 2020 to okazja, by przyjrzeć się najlepszym produkcjom krótkometrażowym na świecie, skumulowanym w wyjątkowe doświadczenie filmowe. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.starakopalnia.pl. Wstęp wolny.


Jakie zajęcia przygotowały inne instytucje?


Biblioteka pod Atlantami: FERIE EKOLOGICZNE