22 stycznia 2020 roku dzieci z zerówek i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 (PSP nr 1) w Wałbrzychu zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na wyjątkowy występ. Przygotowano też inne niespodzianki... i nie były to standardowe laurki. Zobaczcie zdjęcia z tej sympatycznej uroczystości.

Dzieci z oddziałów zerowych, a w późniejszych godzinach również przedszkolaki ze śródmiejskiej szkoły przy ul. Limanowskiego przygotowały dla swoich ukochanych babć i dziadków radosny, a jednocześnie wzruszający program. Na zaproszonych gości czekały piosenki, tańce i zabawne opowiastki w postaci programu artystycznego. Rodziców i dziadków przywitała dyrektor, Iwona Początek i w imieniu swoim oraz grona pedagogicznego złożyła babciom oraz dziadkom uczniów serdeczne życzenia. Potem głos zabrały maluchy. Mikrofon krążył pomiędzy zerówkowiczami i każdy z nich wtrącił choć słówko. Nie brakowało dowcipnych uwago o babciach, co potrafią ograć w karty komputer i ćwiczą ze znaną propagatorką ćwiczeń i diet dla szczupłej sylwetki. Było też o dziadkach piekących ciasta i wyskakujących na potańcówkę. Bo babcia, jak przekonywały maluchy to starsza dziewczynka, co rodziców wychowała i w prezencie od nich wnuki dostała.Potem zrobiło się wzruszająco, kiedy mali wałbrzyszanie zapewniali gości o swoich uczuciach oraz przywiązaniu, a także składali swoim ukochanym domowym seniorom życzenia zakończone prośbami o dobre zdrowie i niemal sakramentalnym: "żyjcie nam sto lat!".Dzieciaki wykazały się też jako początkujący tancerze, tak tańców klasycznych, jak i układów ruchowych do rytmicznego utworu "Y.M.C.A." Kto mylił kroki, mógł spojrzeć na panią wychowawczynię Sylwię Żak, która podpowiadała swoim podopiecznym kolejne ruchy. To ona razem z panią Beatą Szczawińską przygotowały ten program i ćwiczyły z młodymi adeptami sceny ich role aż do finału w Dzień Dziadka. - W przygotowanej prezentacji przez uczniów zerówek wzięło odział około 20 uczniów, natomiast pokazy przedszkolaków to aż 70 młodych artystów - wyjaśnia Beata Szczawińska, dumna z występu swoich uczniów. Po prezentacji w świetlicy opiekunów zaproszono do sali lekcyjnej, w której przygotowano słodki poczęstunek, owoce i napoje, ale przede wszystkim moc dalszych wyrazów miłości od dzieci. Co zerówkowicze przygotowali dla swoich kochanych babć i dziadków? Sympatyczne skrzaty - choć wydają się mrukliwe, to na pewno podarek wykonany przez wnuka wyda się mieszkankom Śródmieścia prawdziwym skarbem pilnującym pogodnej atmosfery domu jak wnuk lub wnuczka jest w szkole.
Życie śródmiejskiej szkoły od przemianowania jej na ZSP nr 5 i powstania w niej przedszkola samorządowego zmieniło się. Szkoła jest jeszcze bardziej kolorowa i przyjazna, a i dzień Babci i Dziadka wygląda inaczej. - Od dwóch lat świętujemy go huczniej i angażujemy w przygotowania naszych najmłodszych uczniów oraz przedszkolaki. Obecnie mamy dwa oddziały zerowe, w tym jeden z 5-6 latkami, a także 5 grup przedszkolnych, czyli 125 dzieci - wyjaśnia Iwona Początek, dyrektor placówki. Przypominamy, że uroczyste otwarcie tego przedszkola odbyło się 19 października 2018 - Śródmieście: Przedszkole samorządowe w ZSP nr 5 już gotowe [FOTO]

fot. Elżbieta Węgrzyn