Data wydarzenia: 28.07.2018 12:00 - 29.07.2018 15:00
Miejsce wydarzenia: Cieszów - pole namiotowe pod zamkiem Cisy

Do kalendarza lokalnych imprez ma szansę dołączyć kolejna letnia propozycja dla wielbicieli militariów i rywalizacji ze średniowieczem w tle. W jeden lipcowy weekend możemy się spodziewać najazdu rycerzy na...otoczenie zamku Cisy! Sprawdziliśmy, na ile realne jest stworzenie tej sympatycznej imprezy.

Bractwo Rycerskie Księcia Bolka już dziś serdecznie zaprasza na I Turniej Rycerski Pod Zamkiem Cisy, który odbędzie się w dniach 28-29.07.2018r. w Cieszowie w gminie Stare Bogaczowice. Taka informacja ukazała się w mediach społecznościowych i podawana jest przez internautów z rąk do rąk. - Jesteśmy w trakcie rozmów i uzgodnień dotyczących organizacji turnieju m.in. z Nadleśnictwem Wałbrzych, jednak już dziś zależy nam na możliwie jak największym zainteresowaniu oraz odzewie bractw rycerskich - mówi Ilona Bujalska, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

Gmina Stare Bogaczowice jest współorganizatorem planowanego turnieju, wstępnie wiadomo, że impreza planowana jest na lipcowy weekend i miałaby się odbyć na polu namiotowym pod ruinami warowni. W tym przypadku remont mostu prowadzącego do zamku nie będzie zatem przeszkodą dla turnieju i inscenizacji historycznej. - Przygotowujemy również mapki, by chętni bez problemu trafili na miejsce imprezy. W tym roku w maju nie rezygnujemy też z innej imprezy nawiązującej do historii naszego regionu, a mianowicie majowego pikniku historycznego organizowanego w rocznicę bitwy pod Strugą - dodaje Bujalska. Epoka napoleońska zawita do Strugi 12-13 maja.Znany jest już wstępny plan turnieju pod zamkiem Cisy:

28.07.2018 Sobota:

12:00 Uroczyste powitanie bractw, rozpoczęcie turnieju
12:30 Turniej łuczniczy
13:00 Warsztaty rzemieślnicze
14:00 Bieg Dam i Rycerzy
16:00 Turniej bojowy (walki rycerskie)
18:30 Inscenizacja bitwy o Zamek Cisy


29.07.2018 Niedziela:

12:00 Finał turnieju łuczniczego
13:00 Finał biegu Dam i Rycerzy
14:00 Finał turnieju bojowego
15:00 Rozdanie nagród, zakończenie turnieju

Organizatorzy zobowiązują się na bieżąco informować o postępach w przygotowaniach do rycerskiej imprezy.

Zamek Cisy
ZAMEK CISY BEZ PRZEJŚCIA. DO KIEDY?
ZAMEK CISY - REZYDENCJA WŁADCZYNI CAŁEGO REGIONU
ZAMEK CISY: BĘDĄ SPORE ZMIANY
ZAMEK CISY: WARTO ODWIEDZIĆ OSOBIŚCIE (FOTO)
ZAMKOWY MOST JAK NOWY
18 RZECZY, KTÓRE TRZEBA ZROBIĆ W STARYCH BOGACZOWICACHBitwa pod Strugą 2017:
BITWA POD STRUGĄ 2017; INSCENIZACJA BITWY [ZDJĘCIA]
Bitwa pod Strugą - uroczystości pod Pomnikiem Ułanów (FOTO)
Będzie bitwa pod Strugą i wielki piknik historyczny
Szczawno-Zdrój: wędrujący koncert orkiestry wojskowej (FOTO)

Czytaj też lokalne ciekawostki: Marsjański krajobraz: Dlaczego ziemia w Strudze jest czerwona?oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn