Data wydarzenia: 28.01.2018 17:00 - 28.01.2018 18:30
Miejsce wydarzenia: Kościół p. w. św. Józefa Robotnika na Piaskowej Górze

Znany wokalista i aktor już wkrótce zaśpiewa w jednym z wałbrzyskich kościołów.


Janusz Radek "Kameralnie" - taki koncert świąteczny odbędzie się w kościele p. w. św. Józefa Robotnika na Piaskowej Górze. Początek o godz. 17.00 w niedzielę 28 stycznia. Bilety po 40 zł do nabycia w parafii. Rezerwacja pod telefonem 503 167 330.

Janusz Radek ukończył historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest zarówno piosenkarzem zbierającym liczne nagrody (mi. Grand Prix w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2003 roku), jak i aktorem teatralnym biorącym udział w takich przedstawieniach jak "Jesus Christ Superstar", "Sen nocy letniej" czy "Opera za trzy grosze".

Karierę rozpoczynał od śpiewania poetyckiego – komponował piosenki do tekstów Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa i E. E. Cummingsa.
W latach 1994-95 współtworzył krakowski kabaret Zielone Szkiełko. W latach 90. śpiewał w zespołach – punkrockowym Gównoprawda i rockowych: Moonwalker, Obcy, Jutro oraz Zanderhaus. Od 1999 często występuje w spektaklach teatralno-muzycznych.

Nagrał piosenki (w tym tytułową) do polskiej wersji pierwszej serii anime Pokémon i piosenkę do dobranocki O rety! Psoty Dudusia Wesołka. Zagrał rolę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w fabularyzowanym dokumencie Do potomnego w reż. Antoniego Krauzego. Z piosenką Pocztówka z Avignon zajął 5. miejsce w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004. Był jednym z solistów Tryptyku Świętokrzyskiego (oratoria Świętokrzyska Golgota, Tu es Petrus i Psałterz Wrześniowy) Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Często zapraszany do udziału w koncertach okolicznościowych – gdzie wykonuje specjalnie przygotowane utwory lub covery znanych piosenek.

Janusz Radek odwiedza Wałbrzych dość często - w zeszłym roku zaśpiewał z okazji Dnia Matki w klubie A'Propos, gościł też na listopadowych Fanaberiach Teatralnych.

Opr. MS
Foto: użyczone przez Teatr Dramatyczny (Dariusz Pilarczyk)