Data wydarzenia: 12.06.2021 10:00 - 12.06.2021 14:00
Miejsce wydarzenia: Ogródek Jordanowski na Piaskowej Górze

Dobra wiadomość z Piaskowej Góry - lubiane miejsce zyskało nowe walory, a do tego jeszcze jest zaproszenie na wspólną zabawę. Zobaczcie, jak wygląda ogródek jordanowski po remoncie i jaki jest stan prac na przyległej ul. Dunikowskiego.


Gmina Wałbrzych i Biblioteka pod Atlantami zapraszają na uroczyste otwarcie Ogródka Jordanowskiego (ul. Dunikowskiego 14) w dzielnicy Piaskowa Góra. Podczas wydarzenia obecne będą instytucje miejskie z przygotowanymi atrakcjami dla całej rodziny. Udział w pikniku rodzinnym, który odbędzie się w sobotę 12 czerwca w godz. 10.00-14.00, jest bezpłatny.Remontowi ogródka kibicujemy od kilku lat - wygląda już całkiem nieźle dzięki wcześniejszym edycjom Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. W minionych latach pojawiła się tu już altana, ławki, siłownia zewnętrzna i plac zabaw dla dzieci. Plac zyskał ogrodzenie, a w trzeciej propozycji do budżetu zdecydowano się na budowę boiska do piłki nożnej oraz dwóch mniejszych do koszykówki i siatkówki, a także oświetlenia oraz ławek.Był to rok 2017 i ten właśnie projekt utknął częściowo - aż do sierpnia 2020, kiedy ogłoszono przetarg na wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym pn.:
„Ogródek Jordanowski – reaktywacja – etap III ostatni część A: „Integracja RAZ, DWA, TRZY! - dzieci, młodzież oraz my – Wałbrzyski Budżet Partycypacyjny 2017”. Niestety w sierpniu nie wpłynęła żadna oferta. O sprawie pisaliśmy: PIASKOWA GÓRA: WRESZCIE BĘDZIE WYCZEKIWANE BOISKO?W listopadzie urząd miasta ogłosił przetarg ponownie.
Tym razem się udało i wyłoniona w grudniu firma ze Świdnicy przystąpiła do wykonania prac za 489 000 zł brutto mając termin do 30 kwietnia 2021. Obecnie ogródek, którego remont zsynchronizowano z remontem przylegającej ul. Dunikowskiego (PIASKOWA GÓRA: ZMIANA W SPRAWIE REMONTU DUNIKOWSKIEGO (FOTO)), jest już gotowy w całości, a wydarzenie to można poświętować podczas zapowiadanego festynu.Jeśli chodzi o ulicę, to jest już w większej części gotowa, a zakończenie prac powinno nastąpić jeszcze w czerwcu.
O ogródku pisaliśmy:
PIASKOWA GÓRA: KIEDY BĘDZIE WYCZEKIWANE BOISKO?
PIASKOWA GÓRA: RUSZA PRZETARG NA OGRÓDEK JORDANOWSKI
PIASKOWA GÓRA: OGRÓDEK JORDANOWSKI: BĘDĄ MALOWAĆ I PORZĄDKOWAĆ
OGRÓDEK JORDANOWSKI ROZKRĘCIŁ IMPREZĘ [FOTO]
OGRÓDEK JORDANOWSKI Z NOWYM OGRODZENIEM (FOTO)
PRACA I ZABAWA W OGRÓDKU JORDANOWSKIM (FOTO)

O innym ogrodzie, również na Piaskowej Górze:
PIASKOWA GÓRA: SIŁOWNIA MÓZGU JUŻ OTWARTA, CO DALEJ? (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: LATO Z WINOGRONEM, DYNIĄ I LUBCZYKIEM (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: RUSZYŁY PRACE W EKOLOGICZNYCH OGRODACH PRZYRODY (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: BĘDĄ TU EKOLOGICZNE OGRODY PRZYRODY (WIZUALIZACJE)

O remoncie ul. Dunikowskiego:
PIASKOWA GÓRA: UL. DUNIKOWSKIEGO - JESZCZE KILKA TYGODNI (FOTO)
PIASKOWA GÓRA - RUCH NA OBU PLACACH BUDOWY (FOTO)
Piaskowa Góra: co z remontem ul. Dunikowskiego? (FOTO)

Co się dzieje na Dunikowskiego oraz Nałkowskiej i Hirszfelda (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: NAŁKOWSKIEJ I DUNIKOWSKIEGO CAŁKIEM INNE (FOTO)
Opr. i foto ilustracyjne archiwalne: Magdalena Sakowska