W czwartkowy wieczór 29 grudnia Kościół parafialny w Starych Bogaczowicach rozbrzmiewał muzyką świąteczną. Wystąpiły w nim dzieci i młodzież z gminy razem z zaproszonymi gwiazdami. Koncert wieńczył charytatywny projekt muzyczny na rzecz wałbrzyskiego hospicjum, w ramach którego powstała też płyta "Kolędałka".

Koncert ściągnął do kościoła w Starych Bogaczowicach wielu słuchaczy spoza gminy. Wśród zaproszonych gości był obecny również Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.
Podczas tego bogatego w atrakcje muzyczne wieczoru można było usłyszeć kolędy i piosenki świąteczne zawarte na płycie "Kolędałka", ale przede wszystkim dobrze się bawić dzięki goszczącym w progach kościoła gwiazdom - Mirosławowi Kowalikowi (basista grupy Raz Dwa Trzy), charyzmatycznemu wykonawcy Janowi Trebuni Tutce, uzdolnionym rodzinom Pospieszalskich i Iwańskich oraz energetycznej grze Tomasa Celis Sancheza na instrumentach perkusyjnych.

Wśród wykonawców zabrakło występującego na płycie Zbigniewa Wodeckiego, jednak w jego "zastępstwie" zaśpiewał entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy ks. Zbigniew Bartosiewicz, proboszcz Parafii Rzymsko Katolickiej pw. Matki Bożej Bolesnej w Strudze. Słuchacze po raz kolejny przekonali się też o tym, że darem do śpiewania kolęd obdarzony jest również  Ignacy Dec, ks. biskup Diecezji Świdnickiej.

Nie zabrakło również odniesień do wydarzeń politycznych. Dariusz Majelonek - złożył życzenia w imieniu dzieci z Alleppo w Syrii oraz dzieci z Iraku, które jak stwierdził po raz pierwszy od kilku lat miały podczas Świąt "bombki" a nie "bomby". Na zakończenie koncertu gorące podziękowania za uczestnictwo w projekcie złożono Mirosławowi Kowalikowi, członkowi zespołu Raz, Dwa, Trzy.przeczytaj też
NAGRALI PŁYTĘ Z GWIAZDAMI
NIEZWYKŁY KONCERT W STARYCH BOGACZOWICACH

tekst i fot. Ryszard Burdek