Kolejny już raz motocykliści z Wałbrzycha i regionu stanęli na wysokości zadania i przygotowali paczki dla dzieci z wałbrzyskich domów dziecka. 7 grudnia kolejny raz przejadą przez nasze miasto przebrani za Mikołajów i Śnieżynki. Gdzie ich się można spodziewać?

Motocykliści dzieciom

MotoMikołajki jest to impreza charytatywna. Ideą jest pokazanie ludziom, że można się integrować ponad podziałami i przy okazji dobrze się bawić wywołując na buziach przechodniów uśmiech a u wielu osób nawet łezkę wzruszenia. W Wałbrzychu motocykliści łączą to z akcją charytatywną na rzecz dzieci z wałbrzyskich domów dziecka. Od 2 listopada zbierają darowizny pieniężne i rzeczowe, aby zrobić paczki dla podopiecznych tych placówek. Finalnie w tym roku przygotowaliśmy 84 paczki dla dzieci w wieku od 3 tygodni do lat 18. O zbiórce pisaliśmy - Zostań pomocnikiem Motomikołaja 2019!

Finałem akcji jest parada motocyklistów przez ulice Wałbrzycha. Każdy motocyklista jest przebrany za Mikołaja. Dodatkowo w tym roku dołączą do nas inne grupy miłośników motoryzacji, a także zwykłych ludzi, którzy chcą wspierać ten szczytny cel. Jest tylko jeden warunek - należy być ubrany w strój Mikołaja, Mikołajki lub Śnieżynki. Dlatego serdecznie zapraszamy do współudziału. 
Będzie nam niezmiernie miło, jak przechodnie dołączą do nas na trasie przejazdu i będą z jakimiś atrybutami Św. Mikołaja, czapka, peleryna a może nawet strój, zarówno dzieci jak i dorośli. 

Tak parada wyglądała w ubiegłym roku - Przez Wałbrzych przejechał Motomikołaj [FOTO]Dołącz się do parady!


Start godzina 11:00 z parkingu Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Aqua Zdrój”. Bardzo byśmy chcieli zobaczyć mnóstwo ludzi, którzy przyjdą na start parady. Mamy też nadzieję, że na trasie będą nas wyczekiwali ludzie dobrego serca. 


Trasa przejazdu: ul. Ratuszowa, ul. Andersa, ul. II Armii, ul. 1 maja, ul. Sikorskiego, pl. Teatralny, ul. Wajdy, ul. Słowackiego, pl. Magistracki, ul. Sienkiewicza, Rynek, ul. Kościuszki, ul. Piłsudskiego, ul. 11 listopada, ul. Armii Krajowej, ul. Wrocławska, ul. Główna, ul. Broniewskiego, ul. Długa, ul. Wieniawskiego, Al. Podwale, ul. de Gaulle'a, ul. Wrocławska. Zakończenie przejazdu Hotel Maria ul. Wrocławska.

Czas przejazdu około 1 godzinaoprac. ELW