Data wydarzenia: 28.05.2016 12:00 - 28.05.2016 20:00
Miejsce wydarzenia: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

Na 28 maja w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zaplanowano miejską imprezę z okazji Dnia Dziecka. W przygotowania atrakcyjnych propozycji dla młodych wałbrzyszan zaangażowane są niemal wszystkie miejskie instytucje odpowiedzialne za kulturę i sport, dlatego program będzie wyjątkowy oraz całkowicie bezpłatny.

- Stara Kopalnia nie tylko przyjęła na siebie rolę centrum aktywności społecznej i kulturalnej, ale stara się też  zaciekawić i  zmobilizować do życia wspólnotowego oraz przebywania razem, tych mieszkańców, którzy dotąd w nim nie uczestniczyli - mówi dr Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.  Władze miasta zmobilizowały organizatorów imprezy do przygotowania zróżnicowanego programu, by każde dziecko i uczestniczący w imprezie, a także rodzic znalazł coś dla siebie.

- Chcieliśmy połączyć siły, aby ten dzień zyskał wyjątkowy charakter, a jeśli  nie dopisze  imprezę przeniesiemy pod dach - zapewnia Anna Żabska, dyrektor Starej Kopalni. Razem z Gminą Wałbrzych i Starą Kopalnią nad realizacją działań planowanych na 28 maja czuwają: Aqua Zdrój, WOK, TLiA, ZPiT "Wałbrzych", w przygotowania włączył się też Tauron, RC Wałbrzych oraz Stowarzyszenie Motocyklowe "Struś Bikers".

Aqua Zdrój zadba o aktywność sportową maluchów, przygotuje m.in. tor przeszkód, warsztaty fitness z instruktorami i możliwość poskakania na trampolinach oraz konkursy z nagrodami, Wałbrzyski Ośrodek Kultury przygotowuje animacje zabaw, prezentacje taneczne i muzyczne, w tym występy uczestników Wałbrzyskiej Szkoły Talentów. W plenerze wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych" oraz Teatr Lalki i Aktora. Mali i duzi wielbiciele motoryzacji będą mogli popróbować swoich sił w prowadzeniu modeli RC, a także obserwować paradę motocyklową i prezentacje Stowarzyszenia Motocyklowego "Struś Bikers".

Na dzieci czekają też warsztaty kreatywne w Centrum Ceramiki Unikatowej, zaś rodzice będą mogli wziąć udział w zbiórce krwi. Słowem, szykuje się atrakcyjne sobotnie popołudnie i wieczór dla młodych mieszkańców naszego miasta. Nie będą się też nudzić rodzice.

Zapraszamy wszystkich do Starej Kopalni 28 maja od godz. 12.

Program imprezy: