Data wydarzenia: 20.10.2018 15:00 - 22.10.2018 13:00
Miejsce wydarzenia: Świebodzice, różne lokalizacje

Już wkrótce będzie można zobaczyć w jednym miejscu grupę znanych ze świata filmowego i telewizyjnego postaci: będą Anna Dereszowska, Anna Samusionek, Sonia Bohosiewicz, Bogusław Linda i Zbigniew Waleryś, a wstęp - bezpłatny. Zaproszenia są rozdawane właśnie dziś!


- Wracamy do Świebodzic, bo w tym mieście jest klimat, jest wspaniała publiczność i otwartość ze strony władz miasta – mówił Stanisław Dzierniejko, dyrektor naczelny Festiwalu Aktorstwa Filmowego. 7. edycja wydarzenia startuje 20 października, a po raz drugi gwiazdy polskiego kina spotkają się także ze świebodzicką publicznością.

Zbigniew Waleryś, jedna z gwiazd tegorocznego FAF jest świeżo upieczonym świdniczaninem i zadeklarowanym dolnoślązakiem. - To moje miejsce na ziemi, cieszę się, że zostałem zaproszony do udziału w Festiwalu, ciesze się na ten żywy kontakt z publicznością – mówił aktor, którego znamy m. in. z filmu „Papusza”, a ostatnio z cieszącego się ogromnym uznaniem serialu „Rojst”.

Świebodzicka odsłona 7. FAF potrwa od 20 do 22 października. W Świebodzicach publiczność spotka się z Anną Dereszowską, Sonią Bohosiewicz, Anną Samusionek oraz Zbigniewem Walerysiem. Na zamknięciu festiwalu w naszym mieście pojawi się jeszcze jeden gość – ale to na razie niespodzianka. Organizatorzy spodziewają się także na podsumowaniu tych trzech festiwalowych dni Bogusława Lindy, dyrektora artystycznego FAF.

Program:Udział w spektaklach i spotkaniach z artystami będzie – wzorem ubiegłego roku – bezpłatny. Chętni mogą odebrać zaproszenia – dystrybucja zaplanowana jest na sobotę, 6 października, w godz. 15:00-18:00, w  świebodzickim ratuszu.

Opr. i foto: Magdalena Sakowska