Data wydarzenia: 20.05.2018 17:00 - 20.05.2018 18:30
Miejsce wydarzenia: Aula I LO przy ul. Pionierów w Świdnicy

Są jeszcze ostatnie bilety na koncert Michała Bajora u sąsiadów.


Prawie 45 lat temu Michał Bajor mając niespełna 16 lat wystąpił jednocześnie w konkursie festiwalu w Zielonej Górze i jako gość na festiwalu w Sopocie. Wtedy jedna z nielicznych w Polsce wytwórni płytowych wydała pocztówkę dźwiękową z piosenką śpiewaną przez niego na obu festiwalach. Pocztówkę tę można było kupić w sklepach muzycznych, a nawet w kioskach Ruchu. Pierwszą dorosłą płytę (jeszcze winylową) Polskie Nagrania wydały wokaliście w 1986 roku.

Na rynku ukazała się w 2017 roku kolekcja "Od Kofty... do Korcza", niejako podsumowująca kilkadziesiąt lat przygody aktora z piosenką, jest dwudziestą pozycją w jego dorobku nagraniowym (nie licząc pocztówki z 1973 roku). A skąd tytuł? Jak wyjaśnia sam Bajor: Kofta, bo między innymi od jego pięknych i poetyckich tekstów zaczęło się na poważnie moje śpiewanie; a Korcz, bo tak kapitalnie utrafił w moją muzyczną osobowość, że od dawna nosiłem się z zamiarem nagrania naraz jego muzycznych, dla mnie napisanych perełek.

Na repertuar jubileuszowego zestawu składają się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te, o których wydanie od lat prosili fani, i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment.

Koncert promujący płytę odbędzie się w niedzielę 20 maja o godz. 17.00 w auli I LO przy ul. Pionierów w Świdnicy, cena biletu 85 zł. W związku ze specyficznym i kameralnym charakterem recitalu Michała Bajora, organizatorzy proszą o nie przyprowadzanie na koncert małych dzieci poniżej 6. roku życia.

Opr. MS
Foto: użyczone